خطای آماری امید به پیروزی بایدن چیست؟

خطای آماری امید به پیروزی بایدن چیست؟
  • اشتراک‌گذاری
  • ❤️2
  • 👁️1209
  • 💬0
رقم بی‌سابقه 27 میلیون آمریکایی در انتخابات زودتر از موعد شرکت کرده‌اند و گرایش حزبی اکثریت دموکرات بوده است. برخی چنین اتفاقی را به نفع جو بایدن تلقی می‌کنند. حال آنکه به نظر می‌رسد این افراد در ترجمه نتایج این آرا دچار خطای آماری شده‌اند.

بورسان: تاکنون نزدیک به ۲۷ میلیون آمریکایی رای خود را حضوری و یا از طریق پست به صندوق‌های انتخاباتی انداخته‌اند. این نرخ مشارکت زودهنگام بی‌سابقه بوده؛ به طوری که در زمان مشابه پیش از انتخابات سال ۲۰۱۶ تنها ۶ میلیون نفر رای داده بودند. این در حالی است که ۸ ایالت هم هنوز تعداد آرا اخذ شده خود را اعلام نکرده‌اند. برخی کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند مشارکت زودهنگام تا ۱۵۰ میلیون نفر افزایش یابد.

بسیاری چنین مشارکت بالایی را معادل پیروزی با اختلاف بایدن از ترامپ می‌دانند. اما باید بین ترجمه آمار رای‌دهنگان و تشخیص برنده انتخابات تمایز قائل شد. زیرا نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند تفاوت زیادی بین حامیان بایدن و ترامپ که پیش از موعد رای می‌دهند وجود دارد؛ به طوری که هواداران بایدن بیشتر متمایل به مشارکت زودهنگام هستند. از این رو این سناریو مطرح می‌شود که با وجود برتری بایدن در این دسته از آرا، ترامپ در روز انتخابات آرای بیشتری کسب کند.

ارقام منتشر شده از تعدادی از ایالت‌ها نشان می‌دهد از میان ۱۰ میلیون رای‌دهنده این ایالت‌ها تاکنون نزدیک به ۶ میلیون نفر خود را دموکرات شناسایی کرده و تنها ۲.۶ میلیون نفر جمهوری‌خواه بوده‌اند.

گرایش حزبی رای‌دهندگان زودهنگام انتخابات آمریکا در برخی ایالت‌ها حاکی از اکثریت دموکرات این افراد بوده است.
💬 نظرات
برای نظر دادن وارد شوید
هنوز نظری داده نشده است، شما اولین نفر باشید...