خبر مهم درباره پرداخت بدهی گازی عراق به ایران

خبر مهم درباره پرداخت بدهی گازی عراق به ایران
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
پارلمان عراق، شامگاه چهارشنبه، متن پیشنهادی قانونی موسوم به «حمایت فوق‌العاده از امنیت غذایی و توسعه» را تصویب کرد.

پارلمان عراق، متن پیشنهادی قانونی را تصویب کرد که به این کشور اجازه می‌دهد در سایه عدم تعیین کلیات بودجه بدهی‌های بغداد از جمله بدهی‌های خارجی وزارت برق این کشور پرداخت شود.

در حالی کلیات بودجه کشور عراق در سایه عدم تشکیل دولت جدید تعیین نشده است، تصویب این قانون به عراق این امکان را می‌دهد که بدهی‌های خود به‌ویژه در زمینه برق و امنیت غذایی را پرداخت کند.

خبر جدید درباره پرداخت بدهی‌های گازی ایران

پارلمان عراق امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که با حضور ۲۷۳ نماینده متن پیشنهادی قانون حمایت فوق‌العاده از امنیت غذایی و توسعه را با هدف «دست‌یابی به امنیت غذایی، کاهش فقر، تحقیق ثبات مالی در شرایط تحولات اضطراری در جهان» تصویب کرده است.

طبق متنی که خبرگزاری رسمی عراق (واع) از نص این قانون منتشر کرده است، عراق این امکان را خواهد یافت تا بدهی‌های گازی ایران را پرداخت نماید.

Loading...

بدهی برقی عراق به ایران چقدر است؟

به گفته خبرگزاری فرانسه، این قانون برای اجرایی شدن بایست به امضای «برهم صالح» رئیس‌جمهوری عراق برسد.

پیشتر، احمد موسی سخنگوی وزارت برق عراق گفته بود که میزان دقیق بدهی برقی این کشور به ایران معادل ۱ میلیارد و ۶۴۲ میلیون دلار است.

پیامد قطع شدن گاز ایران بر روی عراق

موسی پیش از این هشدار داده بود که «قطع شدن گاز ایران، بر روی عراق تأثیر خواهد گذاشت زیرا برق کشور تا حدود ۷۰۰۰ تا ۸۰۰۰ مگاوات متکی به گاز ایران است و توقف گاز به معنای توقف یک سوم شبکه برق کشور خواهد بود.»

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر