پیش بینی و تحلیل قیمت بیت کوین

سقوط قیمت بیت کوین تا کجا ادامه دارد؟

سقوط قیمت بیت کوین تا کجا ادامه دارد؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 3 پسندیدن

بورسان-ستاره منصوری: بیت کوین صبح امروز به محدوده ۲۰ هزار دلار وارد شد و با این افت، از سقف قیمتی خود در حدود ۷۰ درصد فاصله گرفت.

احتمال افزایش نرخ بهره در حدود ۰.۵ الی ۰.۷۵ درصد، موج دیگری از تزلزل را وارد بازارهای مالی از جمله کریپتوکارنسی کرد. درحال‌حاضر بسیاری از شاخص‌های آنچین و تکنیکال بیت کوین در منطقه اشباع فروش قرار دارند اما به دلیل روند نزولی بازارهای سنتی از جمله S&P500 و نزدک و همچنین همبستگی بالای بیت کوین با این شاخص‌ها، کاهش قیمت این رمزارز ادامه دار بوده است.

درحال‌حاضر هولدرها در بازار باقی‌ مانده‌اند و سرمایه‌گذاران کوتاه مدت از بازار خارج گشته‌اند. به دلیل چشم‌انداز رکودی اقتصاد کلان در سال ۲۰۲۲ و حتی ۲۰۲۳ که با شدت گرفتن سیاست‌های انقباضی تشدید شده است و همچنین جنگ اوکراین و روسیه، اغلب افراد وضعیت بازار کریپتوکارنسی را برای مدت دو ساله اشاره شده، نامساعد تشخیص داده‌اند. این موضوع بر میزان تحمل ضرر آنها، تاثیر گذاشته و توانسته به افزایش عرضه از سمت این گروه منتهی شود.

از طرف دیگر شعارهایی که در حال از بین رفتن است و قبلا به عنوان سردمدار این بازار محسوب می‌شدند ضربه دیگری را بر پیکر رمزارزها وارد کردند. دیفای، پلتفرم‌های وام‌دهی و احتمال لیکویید شدن یکی از پلتفرم‌های این حوزه یعنی سلسیوس، ترس ورشکستگی این شرکت‌ها را افزایش داده و درنتیجه به فشار فروش در بازار دامن زده است.

از طرف دیگر شاخص دلار روند صعودی در پیش گرفته است. این شاخص اکنون به حوالی عدد ۱۰۵ رسیده، اخرین بار در سال ۲۰۰۴ در این محدوده قرار داشت. افزایش شاخص دلار، سبب افزایش عرضه در بسیاری از بازارها حتی طلا که یک سرمایه‌گذاری امن محسوب می‌شود، گشته است. این مورد در کنار دیگر موارد اشاره شده چشم‌انداز بازار را منفی ‌تر کرده است.

از طرف دیگر هرچند که دو گروه نهنگ‌ها و سرمایه‌گذاران خرد، محدوده قیمتی ۲۰ تا ۳۰ هزار دلار را ارزنده تشخیص داده و اقدام به خرید کرده‌اند اما قدرت تقاضا از سمت آنها آنقدر قوی نبوده است که از ریزش بیشتر این بازار جلوگیری کند.

همچنین ترس حاکم بر بازار شدت یافته و شاخص ترس و طمع نشان دهنده ترس افسار گسیخته در این بازار است. در شرایط این چنینی بیشتر افراد در جایگاه فروشنده قرار دارند و شاهد تقاضای کمی در بازار هستیم.

Loading...
شاخص ترس و طمع در منطقه ترس شدید قرار دارد

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

در سیکل‌های قبلی حداکثر ریزش قیمت بیت کوین تا حمایت‌های ۰.۲۷ و ۰.۳۸ فیبوناچی بوده است. در حال حاضر حمایت ۰.۳۸ فیبوناچی در محدوده قیمتی ۲۳ هزار دلار قرار دارد که اگر کندل روزانه موفق به بسته شدن در بالای این حمایت نشود، احتمال کاهش بیشتر قیمت همچنان وجود دارد.

از طرف دیگر بیت کوین دارای حمایت میانگین ۲۰۰ هفتگی است که تا کنون آن را از دست نداده و معمولا کندل هفتگی در بالای ان بسته شده است. این حمایت در محدوده ۲۲ هزار دلار قرار دارد، امید می‌رود که کندل هفتگی بتواند در بالای این محدوده بسته شود.

از طرف دیر در تایم فریم هفتگی اندیکاتور RSI نیز در منطقه اشباع فروش قرار دارد، جایی که در گذشته به آن واکنش داشته، اما در سیکل‌های قبلی از زمان قرار گیری در این منطقه تا شروع روند صعودی معمولا چندین کندل هفتگی تا چند ماه زمان برده است.

هرچند که شاخص‌ها و اندیکاتورها اکثرا در منطقه اشباع فروش قرار دارند اما نشانه‌ای از تقاضای قوی در بازار دیده نمی‌شود.

در صورت از دست رفتن حمایت ۲۲ هزار دلار، حمایت‌های بعدی در سطح ۲۰، ۱۸ و ۱۴ هزار دلار خواهد بود

Loading...
پیش بینی و تحلیل قیمت بیت کوین
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر