پیشنهاد وزیر اقتصاد برای جبران کسری بودجه

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
طبق اعلام وزیر امور اقتصادی و دارایی دولت در هفته‌های آینده لایحه بودجه ۱۴۰۱ را به مجلس تقدیم خواهد کرد.

احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه نشست امروز (سه شنبه ۲۵ آبان) کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در توضیح علت حضور خود در این نشست گفت: امروز به همراه روسای سازمان بورس و اوراق بهادار، گمرک، خزانه داری، خصوصی‌سازی و معاونان خود در این نشست حضور یافته و درخصوص وضعیت درآمدهای بودجه‌ای و مالیاتی و گمرکی ضمن ارائه گزارش، به سوالات نمایندگان پاسخ دادیم.

وی ادامه داد: کمیسیون برنامه و بودجه گزارشی درخصوص وضعیت مالیاتی مطالبه داشتند که معاونان من در این جلسه درخصوص وضعیت درآمدی گمرک و خصوصی‌سازی توضیحاتی را مطرح کردند.

خاندوزی ضمن اشاره به اینکه دولت در هفته‌های آینده لایحه بودجه ۱۴۰۱ را آماده و تقدیم مجلس خواهد کرد، گفت: کمیسیون برنامه و بودجه در این حوزه نیز سوالاتی را مطرح که ما پاسخ دادیم، البته سوالاتی نیز در حوزه بورس و بازار سرمایه مطرح شد.

راهکار دولت برای جبران کسری بودجه

وزیر امور اقتصادی و دارایی دولت سیزدهم در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه دولت برای جبران کسری بودجه در لایحه بودجه ۱۴۰۱ و حتی امسال چه راهکاری را در نظر گرفته است، بیان کرد: پیشنهاد جدی وزارت اقتصاد برای جبران کسری بودجه تمرکز بر روش فروش اموال مازاد دولت است تا بتواند با تبدیل دارایی غیرمولد دولت به مولد، کمترین اثر را به جهت پیامدهای تورمی و منفی که می‌تواند بر بازارها داشته باشد، بگذارد.

این عضو کابینه دولت سیزدهم تاکید کرد: گروهی در این زمینه تشکیل شده و امیدواریم طی هفته‌های آینده شاهد افزایش میزان درآمدهای وصولی از این محل باشیم و یک اطمینان خاطر به جهت چشم‌انداز تامین کسری بودجه و حکمرانی بر منابع غیرتورمی برای مردم به وجود بیاید.

منبع: خانه ملت

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر