زیر پوست کدال؛ ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

بهبود فروش سرمایه‌گذاری‎‌های شفا در سال ۹۹

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

بورسان: در برنامه «زنگ پایان» بورسان، سروش بهرامی به مهم‌ترین اطلاعیه‌های‎ منتشرشده در کدال پرداخت. افق، شفا، غدیس و خفولا نمادهایی بودند که موردتوجه قرار گرفتند. در پایان به صورت تکنیکال نمودار نمادهای #دماوند و #غگل مورد بررسی قرار گرفت.

افق : فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش، در سال ۹۹ وضعیت خوبی را پشت سر گذاشته است. شرکت در سال گذشته به ازای هر سهم خود ۵۳۴ تومان سود محقق کند که نسبت به سال ۹۸ رشد ۲۱۲ درصدی دارد. شرکت در سال ۹۸ به ازای هر سهم خود ۱۷۲ تومن سود شناسایی کرده بود.
درآمدهای عملیاتی افق ۶۷ درصد رشد کرده‌اند که عامل اصلی این رشد سودآوری بوده است.
بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی ۶۴ درصد و هزینه‌های فروش و اداری ۷۶ درصد رشد داشته‌اند که مانعی برای رشد سودآوری بیشتر شرکت شده‌اند.

شفا : سرمایه‌گذاری شفا دارو، در سال ۹۹ وضعیت خوبی را پشت سر گذاشته است. شرکت در سال گذشته به ازای هر سهم خود ۲۹۸ تومان سود محقق کند که نسبت به سال ۹۸ رشد ۹۷ درصدی دارد. شرکت در سال ۹۸ به ازای هر سهم خود ۱۵۱ تومن سود شناسایی کرده بود.

درآمدهای عملیاتی شفا ۸۱ درصد رشد کرده‌اند از سمتی هم سود فروش سرمایه‌گذاری‌های شرکت ۴۸۷۴ درصد و درآمدهای غیرعملیاتی شرکت هم ۵۷۷ درصد رشد داشته و توانسته است به سودآوری شرکت کمک کند.

هزینه‌های عملیاتی شرکت هم ۷۶ درصد رشد داشته‌اند و از لحاظ مقداری خیلی مانع مهمی برای سودآوری شرکت نبوده است.

غدیس : شرکت پاکدیس، در سال ۹۹ وضعیت خوبی را پشت سر گذاشته است. شرکت در سال گذشته به ازای هر سهم خود ۱۰۵ تومان سود محقق کند که نسبت به سال ۹۸ رشد ۲۱۱ درصدی دارد. شرکت در سال ۹۸ به ازای هر سهم خود ۳۴ تومن سود شناسایی کرده بود.
درآمدهای عملیاتی پاکدیس ۱۰۳ درصد رشد کرده‌اند که عامل اصلی این رشد سودآوری بوده است.

هزینه‌های عملیاتی شرکت هم ۹۲ درصد رشد داشته‌اند و از لحاظ مقداری خیلی مانع مهمی برای سودآوری شرکت نبوده است. سود خالص شرکت هم در سال ۹۹ به سود خالص ۱۲۲.۵ میلیارد تومان رسیده است.

خفولا : شرکت خدمات فنی فولاد یزد، طی امضای یک قرارداد با شرکت اندیشه بنا ماندگار کویر، این شرکت موظف به اجرای کامل اسکلت بتنی ۳۶ پلاک ساختمانی سه طبقه به متراژ کلی ۱۶هزار مترمربع با مبلغ ۱۹۰هزار تومان به ازای هر متر اجرای اسکلت و جمعا به مبلغ ۳میلیارد و ۴۰ میلیون تومان، برای فولاد یزد شده است. این قرارداد در تاریخ ۲۰ اردیبهشت ماه منعقد شده است.

تکنیکال

دماوند : نیروگاه تولید برق دماوند، در یک مثلث در حال نوسان است که پس از برخورد به کف مثلث توانست تا سقف آن صعود کند. پس از برخورد به قیمت ۳۲۵۰ که در آن نقطه تقاطع دو خط مقاوتی را داشته است. اکنون سهم در منطقه‌ای قرار دارد که مقاومت‌ها و حمایت‌های زیادی را بر سر راه خود دارد. در صورت صعود نخستین مقاومت قیمت ۲۷۷۰ و ۲۸۷۰ تومان است. در صورت ریزش نیز حمایت‌های سهم در قیمت ۲۵۰۰ و ۲۳۵۰ تومان است.

Loading...
نمودار نماد دماوند

غگل : شرکت گلوکوزان، در تصویر بلندمدتی خود سهم پس از برخورد به حمایت ۵۰ درصد فیبوناچی با تقاضا روبه‌رو شد و اکنون در منطقه حساسی قرار دارد. سهم در قیمت کنونی مقاومت ۳۸ درصد فیبو و همچنین یک مقاومت استاتیک را در گذشته دارد.

در نمای کوتاه‌مدتی، سهم توانسته است از منطقه مقاومتی مهمی عبور کند و به نظر می‌رسد کار سختی را برای رسیدن به قیمت ۳۸۳ تومن نداشته باشد. در نقطه ذکر شده مقاومت مهمی بر سر راه سهم قرار دارد.

در صورت ریزش نیز حمایت‌های اصلی سهم در محدوده قیمتی ۲۰۳ تا ۲۱۵ تومانی قرار دارد.

Loading...
نمودار نماد غگل
Loading...
نمودار نماد غگل
مشاهده برنامه کامل
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر