دستور وزیر راه به حمل یکسره کالاهای اساسی از کشتی به مقصد

دستور وزیر راه به حمل یکسره کالاهای اساسی از کشتی به مقصد
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
در نشست شورای عالی ترابری، وزیر راه و شهرسازی بر ضرورت تحقق حمل یکسره کالا از کشتی به مقصد تاکید کرد.

نشست ۲۱۹ شورای‌عالی ترابری با حضور رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی در ساختمان دادمان برگزار شد. در این نشست آخرین وضعیت موجودی کالا‌های اساسی در بنادر کشور و راهکار‌های تخلیه سریع این کالا‌ها به بحث و بررسی گذاشته شد.

رستم قاسمی در این نشست با اشاره به ضرورت حمل یکسره کالا‌ها از کشتی به مقاصد داخلی گفت: محقق شدن حمل یکسره کالا باید در دستور کار قرار بگیرد. همه حاضران در جلسه باید در حوزه اختیارات و وظایف خود برای محقق شدن این امر تلاش کنند.

وی ادامه داد: ضرورت دارد که همه ذی‌نفعان این روند نسبت به دریافت مجوز‌های لازم برای حمل یکسره اقدام کنند و وزارت راه و شهرسازی نیز تمام توان خود را برای تامین این مجوز‌ها به کار خواهد بست.

این عضو کابینه دولت سیزدهم همچنین از دستگاه‌های نظارتی خواست تا نسبت به تسهیل فرآیند‌های بازرسی و ترخیص کالا‌های ضروری که لازمه محقق شدن حمل یکسره است، اقدام کنند.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به ضرورت تامین ناوگان جاده‌ای و ریلی برای حمل کالا‌های اساسی گفت: وزارت راه و شهرسازی در کمیته‌های تخصصی راهکار‌های افزایش ظرفیت حمل را بررسی خواهد کرد.

وی افزود: در بلندمدت نیز باید نسبت به افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری بنادر با تامین تجهیزات مورد نیاز اقدام شود.

قاسمی در پایان گفت: لازم است سازوکاری طراحی شود تا بنادر از زمان تقریبی رسیدن کشتی‌های حامل کالا مطلع باشند تا همه دستگاه‌های مسئول بتوانند برای حمل کالا‌ها برنامه‌ریزی کنند.

گفتنی است در این نشست شهرام آدم‌نژاد، معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی، سعید رسولی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت راه‌آهن، محمد راستاد، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بنادر و دریانوردی، داریوش امانی، معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری، سیاوش امیرمکری، سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، نمایندگان وزارت صمت، گمرک، بانک مرکزی، شرکت بازرگانی دولتی، انجمن ایمنی راه‌ها، بخش خصوصی و سایر اعضای شورا حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر