سه روز تا پرداخت وام ۲۰۰ میلیونی مسکن روستایی

سه روز تا پرداخت وام ۲۰۰ میلیونی مسکن روستایی
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
بر اساس اعلام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، رئیس‌جمهوری دستور پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی را صادر کرده که این وام از شنبه پرداخت خواهد شد.

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از دستور رئیس‌جمهوری برای پرداخت وام ۲۰۰ میلیونی مسکن روستایی خبر داد. شنبه آینده با ابلاغ بانک مرکزی پرداخت وام مذکور آغاز می‌شود.

بر اساس اعلام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری روز گذشته طی نامه‌ای به سازمان برنامه و بودجه دستور پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی را صادر کرده است.

رئیس‌جمهوری طی نامه‌ای به رئیس سازمان برنامه بودجه خواستار مساعدت این سازمان با پیشنهاد افزایش سقف وام مسکن روستایی شد. سازمان برنامه و بودجه نیز در اجابت دستور رئیس جمهور، با وجود برنامه جدی دولت برای جلوگیری از هرگونه فشار بودجه‌ای تورم زا موافقت کرد که سقف تسهیلات مسکن روستایی افزایش یابد.

بر این اساس روز شنبه ۸ مرداد با ابلاغ رسمی بانک مرکزی به تمامی بانک‌های عامل، سقف مبلغ وام نوسازی و بهسازی واحدهای مسکونی روستایی به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش خواهد یافت و فرآیند دریافت وام جدید در سراسر کشور برای متقاضیان آغاز می‌شود.

اکبر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز با ابراز خرسندی از تسهیل ایجاد شده در طرح‌های توسعه روستایی، به نمایندگی از جامعه روستائیان کشور از زحمات رئیسی و مساعدت‌های سازمان برنامه و بودجه در ابلاغ این قانون قدردانی کرده است.

مجید جودی معاون امور بازسازی بنیاد مسکن صبح امروز از حل مشکل پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی خبر داده و به تسنیم گفته بود: سازمان برنامه و بودجه طی روزهای آینده تضمین‌نامه یارانه وام را ارائه می‌دهد.

به گفته رئیس بنیاد مسکن، ۱۸۰ هزار واحد مسکن روستایی در حال ساخت است و ۱۰۰ هزار واحد شهری هم در حال اجرا است و میانگین ساخت واحدهای مسکن روستایی بین ۴تا ۵ تومان بوده که در شهرهای مختلف این هزینه‌ها متفاوت است.

منبع: تسنیم

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر