شمارش معکوس

بورسی‌ها منتظر کاهش نرخ بهره بین بانکی باشند

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 19 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

بازار سرمایه هفته گذشته شرایط سختی را پشت سر گذاشت و شاخص کل بورس ۱.۹ درصد از ارتفاع خود را از دست داد. افزایش نرخ بهره بین بانکی در هفته‌های گذشته یکی از دلایل ترس حاکم بر بورس تهران بود که پس از برگزاری جلسه بین رئیس سازمان بورس و رئیس کل بانک مرکزی مقرر شد این نرخ تا حوالی ۲۰.۵ درصد کاهش یابد.

بازارهای جهانی در روزهای انتهایی هفته گذشته و پس از افزایش ۰.۷۵ درصدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو، روندی صعودی به خود گرفتند و کامودیتی‌ها بخشی از ریزش خود را جبران کردند.

در بخش ابتدایی برنامه امروز همراه با هادی حیدری کارشناس پولی و بانکی به بررسی افزایش نرخ بهره بین‌ بانکی و تاثیر آن بر اقتصاد و بورس پرداختیم. ایشان اعتقاد داشتند که در هفته‌های پیش رو نرخ بهره بین‌ بانکی قطعا کاهش خواهد یافت و بانک مرکزی توانایی انجام این کار را دارد. ایشان همچنین معتقد بودند که بخش کوچکی از ریزش‌های اخیر بازار سرمایه به دلیل افزایش نرخ سود شبانه بوده و ریزش‌ قیمت کامودیتی‌ها تاثیر مهمی در این اتفاق داشته است.

در بخش بعدی برنامه نیز همراه با آرمان ملکی عضو تحریریه بورسان، آمار و نکات مهم تورم تیر ماه مورد بررسی قرار گرفت.

بازار سرمایه در شروع امروز خود وضعیت بهتری را دنبال می‌کند و صنعت فلزات اساسی و پتروشیمی بیشترین ارزش معاملات در بین صنایع دارند.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
مرور مطبوعات صبح ایران و بازار روز گذشته
مهم‌ترین دلیل افزایش نرخ بهره بین‌بانکی
بانک مرکزی توانایی کاهش نرخ بهره بی بانکی را دارد؟
احتمال افزایش تورم در ماه‌های آینده
چرا راهکارهای جهانی در اقتصاد ایران کاربرد ندارد؟
فزایش نرخ بهره بین‌ بانکی و تاثیر آن بر اقتصاد و بورس
تصویر آینده اقتصاد ایران
بررسی تورم تیرماه
پیشنهاد سردبیر