اسپرسو بورسان سه‌شنبه ۲۸ تیر؛ آنچه سرمایه‌گذاران باید بدانند

خبری خوب به بازار خودرو می‌رسد

خبری خوب به بازار خودرو می‌رسد
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت گفت: در ماه آینده خبر‌های خوبی از صنعت خودرو به اطلاع مردم خواهد رسید.

اسپرسو بورسان ساعت ۸ صبح هر روز خلاصه‌ای از مهمترین اخباری که پیش از شروع معاملات بازارها لازم است بدانید، در اختیار شما قرار می‌دهد.

بورس یکشنبه منفی و نزولی بود. به طوری که شاخص کل افت ۱۱،۶۱۱ واحدی (معادل ۰.۷۸ درصد) را تجربه کرد. شاخص هم‌وزن نیز با افت ۰.۷۹ درصدی همراه شد.

ارزش معاملات خرد به ۲،۸۰۳ میلیارد تومان رسید. در بین صنایع فرآورده‌های نفتی، شیمیایی و فلزات اساسی و در بین نمادها شپنا، شبندر و وساپا بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

حدود ۵۲۸ میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی در بازار اتفاق افتاد. بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای شبندرو خدیزل بود. حقوقی‌ها هم بیشترین خالص خرید را در نمادهای شپنا و دی داشتند.

شهرداری تهران: لایحه قیمت‌گذاری نرخ خدمات پارکینگ‌های حاشیه‌ای با افزایش ۲۵ درصدی به نسبت سال گذشته تصویب شد.

وزارت جهاد کشاورزی: هیچگونه افزایش قیمتی برای ۴ قلم محصول لبنی تنظیم بازاری و حتی سایر اقلام لبنی نخواهیم داشت.

میزان فروش ارز حاصل از صادرات در سامانه نیما از ابتدای سال تاکنون به بیش از ۱۳.۵ میلیارد دلار افزایش یافت که این رقم در مقایسه با دوره مشابه سال قبل بیش از ٨٢ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

در نه ماه پس از شروع کار دولت سیزدهم (تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۱) ۱۳ هزار میلیارد تومان اسکناس و مسکوک جدید منتشر شد. در این مدت حجم اسکناس در جریان ۱۸ درصد افزایش پیدا کرد و به ۸۵.۵ هزار میلیارد تومان بالغ گردید. در اردیبهشت ۱۴۰۱ نسبت به بهمن ۱۴۰۰ حجم اسکناس در جریان ۱۴ درصد بالا رفت که بی‌سابقه است.

سخنگوی وزارت صمت گفت: تولید خودروهای تیبا، سمند و ساینا از ابتدای مرداد متوقف می‌شود و خودروهای نظیر شاهین CVT، آریا، رانا AMT، هایما S۸ و آریسان۲ که ضرایب کیفی بالاتری دارند، جایگزین آنها خواهند شد./ در ماه آینده خبر‌های خوبی از صنعت خودرو به اطلاع مردم خواهد رسید.

سخنگوی وزارت صمت: گزارش‌های مالی شرکت‌های خودرویی نشان می‌دهد این صنعت در خرداد ماه با ۱۸ درصد رشد رکورددار رشد بخش تولید در اقتصاد بود.

قیمت دلار آزاد طبق اعلام کانال‌های غیررسمی در معاملات پشت‌خطی دوشنبه با ۱۰۰ تومان کاهش به ۳۱۹۰۰ تومان رسید.

نماد معاملاتی روبل در بازار متشکل ارز ایران در روز سه شنبه (امروز) راه‌اندازی می‌شود.

مدیر پروژه سامانه یکپارچه تخصیص خودرو با اشاره به رفع کندی سرعت ساعات ابتدایی ثبت‌نام این سامانه، از ثبت‌نام بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر تا ساعت ۱۴ دیروز و ثبت‌نام هفت هزار متقاضی در هر دقیقه خبر داد.

اردوغان برای شرکت در نشست سه جانبه سران آستانه که امروز در تهران برگزار می‌شود وارد ایران شد.

وزیر امورخارجه: مسئله کاهش تنش در مناطق درگیری، بازگشت آوارگان سوری و نیز مسئله کمک به ثبات و امنیت سوریه در دستور کار نشست سه جانبه رؤسای جمهور ایران، ترکیه و روسیه است.

اسپوتنیک: فیصل المقداد، وزیر خارجه سوریه سه شنبه راهی تهران خواهد شد.

وزیر امور خارجه در تماس تلفنی با بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: کاخ سفید باید زیاده خواهی‌ها و تردیدها را کنار گذاشته و با واقع بینی در مسیر دستیابی به راه حل و حصول توافق گام بردارد و از تکرار رویکرد ناکارآمد گذشته و رفتار غیر سازنده و توسل به اهرم‌ فشار و تحریم دست بردارد.

بورل: معتقدم باید ماه‌ها تلاش به نتیجه منجر شود و به تلاش خود برای نزدیک‌ کردن دیدگاه های ایران و آمریکا و رسیدن به نقطه توافق ادامه خواهم داد.

«آویو کوخاوی» رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد گزینه نظامی علیه برنامه هسته‌ای ایران در صدر برنامه‌های امنیت ملی اسرائیل بوده و ارتش بر همین اساس در حال تدارک و آماده‌شدن است.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر