چه تعداد از فرهنگیان مشمول رتبه‌ بندی معلمان نمی‌شوند؟

چه تعداد از فرهنگیان مشمول رتبه‌ بندی معلمان نمی‌شوند؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
یک نماینده مجلس با انتقاد از نحوه اجرای مصوبات مجلس توسط دولت گفته است که ۴۶۰ هزار معلم به دلیل آیین‌نامه دولت شامل رتبه‌بندی معلمان نمی‌شوند.

حجت‌الاسلام جواد نیک‌بین در جلسه علنی امروز شنبه در تذکری با بیان این‌که متاسفانه دولت قوانین مجلس شورای اسلامی را به درستی اجرا نمی‌کند، اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی مصوبه‌ای درباره حقوق مستمری‌بگیران تامین اجتماعی و افزایش حقوق ۲۵ درصدی در موارد مختلف داشت اما دولت آن را به درستی اجرایی نکرده است. باید هیات رئیسه و رئیس مجلس شورای اسلامی اهتمام ویژه‌ای داشته تا قوانین مجلس به درستی اجرا شود.

وی ادامه داد: نمونه دیگر اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان است که ۱۵ مورد از آیتم‌های آیین‌نامه خلاف قانون مصوب مجلس شورای اسلامی بوده حال این‌که دولت باید در تدوین آیین‌نامه طبق قانون عمل کند و آن را کم یا زیاد نکند مجلس هم باید در اجرای مصوبه خود اصرار کند.

چرا ۴۶۰ هزار معلم مشمول آیین‌نامه رتبه‌ بندی نمی‌شوند؟

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: چرا ۴۶۰ هزار معلم به دلیل آیین‌نامه دولت شامل رتبه‌بندی معلمان نشود؟ لازم است که کمیسیون آموزش هم به این موضوع ورود کند.

علی‌ نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با عنوان این تذکر گفت که این موضوع در هیات تطبیق مصوبه رسیدگی می‌شود و مجلس شورای اسلامی هم ورود کرده، دولت هم مصوب نکرده است.

زمان اجرایی شدن طرح رتبه بندی معلمان

هفته گذشته، یوسف نوری در سفر به شهرستان اسلام‌آباد غرب اظهار داشت: شیوه‌ نامه اجرایی رتبه بندی معلمان از طریق مرکز نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شده است.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: فرآیند رتبه‌ بندی معلمان از هفته آینده به طور عملی با بارگذاری مدارک از سوی فرهنگیان در سامانه، وارد مرحله اجرایی می‌شود.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر