دامنه نوسان بورس تا پایان سال حذف می‌شود؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 10 پسندیدن

بورسان : مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در برنامه زنگ پایان بورسان خبر از بازبینی دامنه نوسان بورس داد و افزود: موضوعی که مورد اجماع تمام فعالان بازار است حذف دامنه نوسان در بازار سرمایه است، اما این موضوع به‌طور تدریجی و با ارزیابی مرحله به مرحله انجام می‌شود.
در گام اول افزایش یک درصدی دامنه نوسان قدم مهمی جهت حذف دامنه نوسان بوده است که اثر مثبتی داشته و صفوف خرید و فروش کمتر شده و این استراتژی ادامه دارد و مجدد بازنگری می‌شود.
یک پله دیگر برای دامنه نوسان در تابستان باز می‌شود تا انشالله تا آخر سال با رفع این محدودیت و بازتر شدن آن صف خرید و فروش نداشته باشیم.

تلاش می‌کنیم تا اعتماد به بازار سرمایه را برگردانیم

رئیس سازمان بورس گفت: یکی از رسالت‌های سازمان بورس ایجاد اعتماد در میان سهامداران است و البته بخشی از فرآیند در اختیار ما است مانند زیرساخت‌ها و فرآیند مجوزها که سعی در اصلاح آن داریم.

بازار سرمایه می‌تواند موتور محرک اقتصاد باشد

از اهداف اصلی ما این است که سودآوری بلندمدت شرکت‌ها را تضمین کنیم تا اعتماد مردم جلب شود. تصمیماتی که درخصوص صنایع و شرکت‌های بورسی گرفته می‌شود باید منطقی باشد. بازار سرمایه می‌تواند موتور محرک اقتصاد باشد و ما برای این امر تلاش می‌کنیم.

مشاهده برنامه کامل
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر