بورسان - Bourseon

عوارض واکسن کرونا کمتر از عوارض آلودگی هوا است؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: امکان دارد که واکسیناسیون کرونا عوارضی داشته باشد، اما قطعاً از عوارض آلودگی هوا در تهران بسیار کمتر است.

عبدالحسین روح الامینی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی به اظهار نظر حجت الاسلام نیک بین نماینده کاشمر درباره منع واکسیناسیون اجباری کرونا واکنش داد و گفت: با این اظهارنظرها به نظر می‌رسد افکار عمومی دچار تناقض می‌شود. واکسن زدن در کشور اجباری نیست و افراد می‌توانند خود را در خانه و روستا دور از جامعه قرنطینه کنند.

وی افزود: زمانی که سیاست‌ها در جامعه وضع می‌شود برای حفظ سلامت اجتماعی باید دقت کافی داشت.

روح الامینی اظهار کرد: امکان دارد که واکسیناسیون کرونا عوارضی داشته باشد، اما قطعاً از عوارض آلودگی هوا در تهران بسیار کمتر است.

عضو کمیسیون بهداشت تاکید کرد: آیا خطر‌های ناشی از انتشار مواد لنت ترمز در هوا و گازهای سمی که میلیون‌ها انسان را در معرض خطر قرار می‌دهد کم تر از عوارض یک واکسن هست؟ همه این مسائل را به یکی از واعظان که با من تماس گرفته بود توضیح دادم، در نتیجه نباید در جامعه نگرانی به وجود آورد.

وی اضافه کرد: رهبری نظامات واکسیناسیون را در کشور دنبال و به شدت دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند. اگر می‌خواهیم کسب و کار مردم از سر گرفته شود و هزینه‌های ناشی از تعطیلی‌ها کم شود، چرا باید یک پویش و کمپین ضدواکسیناسیون در کشور راه بیندازند؟ همه باید به قانون وضع شده در کشور عمل کنند. این اقدام ضد واکسیناسیون برخلاف سیاست‌های کلی نظام، قوانین عقلانی بهداشتی درمانی و منویات مقام معظم رهبری است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر