خبر جدید از عرضه‌های اولیه بورس

خبر جدید از عرضه‌های اولیه بورس
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: اگر شرایط بورس بهبود پیدا کند عرضه‌های اولیه را آغاز می‌کنیم.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اظهارکرد: با بهبود شرایط بورس عرضه‌های اولیه را دوباره آغاز می‌کنیم.

چرا عرضه‌های اولیه جدید اعلام نشدند؟

عشقی در نشست پیگیر موانع سرمایه‌گذاری و تولید با اشاره به بحث عرضه‌های اولیه و درخواست شرکت‌ها مبنی بر پذیرش اظهارکرد: با توجه به وضعیت بورس و بازار سرمایه در یک سال و نیم گذشته برای عرضه‌های اولیه با مشکلاتی مواجه بودیم.

وی تاکید کرد: با بهبود شرایط بورس عرضه‌های اولیه را دوباره آغاز می‌کنیم.

همچنین داوود منظور، رئیس سازمان امور مالیاتی در این نشست گفت: به طور قطع زمانی می‌توانیم از توان شرکت‌ها و تولیدکنندگان استفاده کنیم و درآمد مالیاتی داشته باشیم که تولیدکنندگان توان تولید ثروت را داشته باشند بنابراین باید تنگاهای سخت بخش خصوصی و تولیدکنندگان را برطرف سازیم.

وی ادامه داد: شرایط حاکی از آن است که در تعامل با بخش تولید مقداری فاصله داریم و ادارات مالیاتی باید تعامل بیشتری با بخش تولید داشته باشند.

رئیس سازمان امور مالیاتی افزود: درست است که دولت باید وصول مالیات داشته باشد اما اصرار ما این است که قوانین نه براساس قرائت شخصی بلکه آنچه در قانون به صراحت آمده به اجرا برسد.

منظور گفت: در این مدت که تصدی سازمان امور مالیاتی را برعهده گرفته‌ام، شاهد نگاه‌های سلیقه‌ای به نفع اخذ بیشتر مالیات در برخی از موارد هستم و نگرانیم که ممیزان مالیاتی یا صادرکنندگان بخش‌نامه‌ها در این موضوعات نگاه‌های یکسویه داشته باشند. تاکید داریم در مواردی که نیاز به تفسیر روشن از قانون داریم باید از مجلس استفسار بگیریم.

منبع: ایلنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر