آمریکا در مذاکرات وین کوتاه آمد

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
سعید خطیب زاده گفت: بعد از ظهر امروز گفت وگوهای وین به صورت دو جانبه و چند جانبه آغاز می‌شود.

سعید خطیب زاده درابتدای نشست خبری خود با خبرنگاران داخلی و خارجی با گرامی‌داشت یاد شهید سلیمانی اظهار کرد : امروز تیم مذاکره کننده ایران وارد وین می شود و از بعد از ظهر گفت وگوها به صورت دو جانبه و چند جانبه آغاز می شود.

هیچ ضرب‌الاجل ساختگی را در وین نمی پذیریم

او ادامه داد: در وین هستیم که اول از همه مطمئن شویم منافع رفع برجامی ایران محقق می‌شود. توافق‌هایی را داشتیم و باید ببینیم طرف مقابل با اراده و جدیت وارد می‌شود. طرف‌های مقابل باید تعهد خود را نشان دهند.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: وقت زیادی از هیأت ایرانی گرفته شد و ایران به‌خاطر سابقه بسیار بد آمریکا و بی‌عملی اروپا باید مطمئن شود کسی در آینده این توافق را به سخره نگیرد. ما در وین باید با دقت و رعایت تمامی ملاحظات گفت‌وگو کنیم و هیچ ضرب‌الاجل ساختگی را نمی‌پذیریم.

غربی‌ها درخواستی فراتر از برجام نداشته باشند

سخنگوی وزارت خارجه درباره اخبار مطرح‌شده مبنی بر عقب‌نشینی ایران از مواضعش در وین گفت: امروز آنچه را داریم، واقع‌بینی طرف‌های غربی است که فراتر از برجام درخواستی نداشته باشند. هیأت ما امروز وارد وین شده و گفت‌وگوهای چندجانبه و دوجانبه آغاز خواهد شد.

عقب‌نشینی غربی‌‌ها از درخواست‌های حداکثری

درباره مذاکرات وین اگر امروز متن مشترکی داریم، بخاطر این است که طرف غربی پی برد که باید از درخواست‌های حداکثری خود عقب نشینی کند.

روسیه در وین به جای ایران مذاکره می‌‌کند؟

سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا نماینده روسیه در مذاکرات وین به‌جای ایران مذاکره می‌کند، گفت: برخی دنبال حواشی‌شان می‌روند. بین ایران و ۱+۴ به‌صورت دوجانبه و چندجانبه گفت‌وگوها در جریان بود. اینکه ۱+۴ با چه مکانیسمی صحبت می‌کنند، برای ما مهم نیست.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر