سبقت سبزها در بورس امروز

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
حدود یک ساعت از معاملات امروز می‌گذرد. شاخص کل در این مدت با رشد محدود به بالاتر از سطح ۱.۳۸۰ میلیون واحدی بازگشته است. این محدوده از لحاظ تکنیکالی حمایت مهمی برای شاخص کل به حساب می‌آید.

بورسان: ارزش معاملات خرد سهام در این مدت حدود ۹۰۰ میلیارد تومان بوده؛ جریان خروج پول از بازار امروز به شکل ملایم‌تری دنبال می‌شود. تا این لحظه حدود ۳۴ میلیارد تومان پول‌ خرد از سهام و صندوق‌های سهامی خارج شده است.

نکته امیدوارکننده‌ای که در معاملات امروز به چشم می‌خورد پیشی‌ گرفتن تعداد نمادهای سبزپوش از نمادهایی است که افت قیمت را تجربه می‌کنند. نزدیک به ۵۵ درصد کل نمادهای بازار در محدوده مثبت معامله می‌شوند و این در حالی است که روز گذشته ۸۰ درصد نمادها در محدوده منفی به کار خود پایان داده بودند.

صف‌های فروشی که جمع نمی‌شوند

در پایان ساعت اول معاملات امروز ۴۵ نماد در محدوده صف خرید قرار دارند و ارزش این صف‌ها حدود ۱۱۹ میلیارد تومان است.

در سوی مقابل ۷۷ نماد صف فروشی به ارزش ۴۵۰ میلیارد تومان را تجربه می‌کنند.

در رابطه با ارزش صف‌های فروش باید به این نکته اشاره کرد که صف فروش برخی نمادها مانند «وشمال» و «ثقزوی» هر روز در حال تکرار است.

زراعتی‌ها بر مدار رشد بی‌وقفه

از جمله گروه‌هایی که در روزهای اخیر روند ثابت‌تری داشته باید به گروه زراعت و دامپروری اشاره کرد.

تقریبا قطعی است که ارز ۴۲۰۰ تومانی در سال ۱۴۰۱ به نهاده‌های دامی اختصاص نخواهد یافت. این مسئله به معنای رشد بهای تمام شده این گروه و در پی آن افزایش نرخ محصولاتی مانند شیر، مرغ و تخم‌مرغ است. به علاوه آن که محصولات زراعی این گروه نیز شاهد افزایش قیمت خواهند بود.

این که میزان رشد قیمت‌ها چقدر است و چه اثری بر رشد سودآوری شرکت‌ها خواهد داشت نیاز به جزییات دقیق‌تر دارد. با این حال P/E گذشته‌نگر این گروه به ۱۲ مرتبه رسیده که پایین‌ترین سطح از سال ۹۷ تاکنون است.

نسبت پایین قیمت به درآمد در کنار انتظار برای رشد سودآوری محرک رشد قیمت‌ها در این گروه بوده است.

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر