خبر مهم درباره پرداخت حقوق بازنشستگان

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
زمان واریز حقوق دی ماه بازنشستگان تامین اجتماعی اعلام شد.

زمان‌بندی پرداخت مستمری بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی در دی ۱۴۰۰ از سوی این سازمان اعلام شد. بر این اساس واریز مستمری دی ماه بازنشستگان تامین اجتماعی از روز دوشنبه بیستم دی آغاز می‌شود.

پرداخت مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی با اولویتِ بازنشستگانی که در بانک رفاه کارگران حساب دارند، آغاز می‌شود.

این بانک متعلق به سازمان تامین اجتماعی است اما بازنشستگانی که در بانک‌ها دیگر حساب دارند تنها تا انتهای ماه به مستمری خود دسترسی پیدا می‌کنند.

با توجه به اینکه معمولا از ۲۰ام هر ماه پرداخت مستمری‌ها آغاز می‌شود، مستمری بازنشستگانی که در بانک رفاه حساب ندارند، از ۲۹ام ماه آغاز می‌شود.

پرداخت مستمری بازنشستگان هر ماه از ۲۰ام آغاز و تا انتهای ماه ادامه دارد. در ماه جاری هم سازمان از ۲ روز دیگر پرداخت مستمری دی ماه را آغاز می‌کند. برابر جداول مستمری نیمه دوم سال، پرداخت مستمری تا ۳۰ام هر ماه ادامه دارد.

چرا طرح افزایش سن بازنشستگی رد شد؟

آخرین خبر از همسان‌سازی حقوق بازنستگان

همسان سازی حقوق باعث ایجاد دردسرهای بیشتر برای بازنشستگان شده است. به گفته رئیس اتحادیه بانوان خانه کارگر فارس تاکنون هیچکدام از دولت‌ها وضع کارگران و بازنشستگان را بهبود نبخشیدند و حقوق کارگران و بازنشستگان تأمین اجتماعی همچنان زیر خط فقر است.

همسان سازی حقوق به نفع بازنشستگان است؟

بازرس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی شیراز در ادامه با اشاره به اینکه دولت باید برای همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی نسخه‌ای شبیه صندوق بازنشستگی کشوری و لشکری بپیچد و همسان سازی و حقوق بازنشستگان را از محل بودجه‌های دولتی بپردازد، افزود: در شرایطی که منابع سازمان تامین اجتماعی با مصارف آن همخوانی ندارد چه لزومی دارد سازمان تامین اجتماعی اموال و دارایی خود را که ذخیره سازمان است بفروشد و از محل آن پرداخت حقوق و همسان سازی را تامین کند.

منبع: خبرآنلاین

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر