نورنیوز: دروغ غربی‌ها درباره کشتی «گلدن بریلیانت» افشا شد

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن

دیروز (پنجشنبه) کشتی «گلدن بریلیانت » که برخی رسانه‌ها (از جمله رویترز و العربیه) سه هفته پیش مدعی برخوردش با مین‌های ایرانی و ربایش آن توسط نیروهای ایرانی شده بودند، صحیح و سالم و با همان پرچم سنگاپور وارد اسکله بندر شهید رجایی در خلیج فارس شده است تا بارگیری کند. همچنین کاپیتان کشتی مذکور می‌گوید در آن زمان هیچ مشکلی برای آن‌ها پیش نیامده بود.

نورنیوز، رسانه نزدیک به شورای امنیت ملی کشورمان در این خصوص نوشت:

«سه هفته پیش بود که در آستانه برگزاری مراسم تحلیف ریاست جمهوری در ایران، رژیم صهیونیستی با حمایت سنگین سیاسی-رسانه‌ای آمریکا و انگلیس اقدام به جوسازی سنگین رسانه‌ای با هدف ناامن‌نمایی خلیج فارس و دریای عمان کرد.

این جوسازی سنگین که همراهی فوری وزرای خارجه انگلیس و آمریکا را در پی داشت با دو ادعای غیرمستند در خصوص نقش ایران در سانحه رخ داده برای کشتی اسرائیلی «مرسر استریت» و ربایش دو کشتی «آسفالت پرینسس» و «گلدن بریلیانت» کلید خورد.

در آن زمان رویترز و العربیه در خبری دروغ مدعی شدند: افراد مسلح مورد حمایت ایران با ورود به کشتی ربوده شده «آسفالت پرینسس» در خلیج عمان، خدمه آن را به گروگان گرفتند و کشتی «گلدن برلیانت» را نیز به مقصد نامعلومی برده‌اند.

در همان زمان، بسیاری از شبکه‌های مجازی هم‌سو با غرب نیز برای تکمیل جنگ روانی آغاز شده موضوع مین‌گذاری آبراه‌های منطقه از سوی ایران را مطرح کردند و مدعی شدند که کشتی تانکر «گلدن بریلیانت» که حاوی مواد شیمیایی و حامل پرچم سنگاپور است در شرق تنگه هرمز با مین‌های کاشته شده از سوی نیروهای ایرانی برخورد کرده است.

حال امروز پنج‌شنبه ۲۸ مرداد همان کشتی «گلدن بریلیانت» که این رسانه‌ها مدعی برخوردش با مین‌های ایرانی و ربایش آن توسط نیروهای ایرانی شده بودند، ساعتی پیش صحیح و سالم و با همان پرچم سنگاپور وارد اسکله شماره ۴۹ بندر شهید رجایی در خلیج فارس شده است تا بارگیری کند.

نکته جالب توجه دیگر در بر ملا شدن دروغ محور غربی-صهیونیستی در خصوص کشتی «گلدن بریلیانت» اینکه؛ کاپیتان کشتی مذکور در گفتگوی تلفنی با «نورنیوز» تمام جوسازی سه هفته پیش صهیونیست‌ها را دروغ خوانده و گفته در آن زمان هیچ مشکلی برای ما پیش نیامده بود.»

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر