شایعه‌هایی که اخیرا درباره فساد و دور زدن قانون واردات خودرو می‌شنویم چقدر حقیقت دارد؟

ماجرای واردات لکسوس به جای پرایدهای غرق شده

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن

بورسان: احتمالا ویدئویی که این چند روز در حال دست به دست شدن است دیده باشید، ویدئویی که در آن ادعا می‌شود با سندسازی برای صادرات دو پراید و بعد غرق کردن آنها در خلیج فارس می‌توان دو دستگاه خودروی لکسوز به جای آنها وارد کرد و سود میلیاردی برد.
این ویدئو واکنشی است به بخشی از طرح واردات خودروهای خارجی که مربوط به واردات خودرو در ازای صادرات خودرو و قطعات نیرو محرکه است و می‌گوید که وارد کننده‌ها مشغول فساد و دور زدن قانون هستند
البته این اولین بار نیست که چنین شائبه‌ای ایجاد می‌شود و به نظر می‌رسد این ویدئو دقیقا نسخه تصویری توئیت‌هایی است که چند روز پیش داغ شده بودند اما چنین سناریویی چقدر می‌تواند واقعی باشد؟ واکنش بسیاری از فعالان این حوزه به چنین موضوعی بیش از هر چیز خنده است.
آنها چندین ایراد اساسی به این سناریو می‌گیرند و می‌گویند این صرفا حمله ای ناشیانه به طرح واردات خودرو است، اول اینکه نه تنها هنوز هیچ خودرویی وارد نشده بلکه اصلا آیین نامه واردات خودرو صادر نشده و کسی از جزئیات دقیق و چگونگی واردات خودرو خبر ندارد، ضمن اینکه صادرات خودرویی مانند پراید به دلیل اینکه دیگر تولید نمی‌شود مشمول صادرات کالاهای مستعمل است و به طور کلی حکایت دیگری دارد.
سوم اینکه اساسا در چنین ساز و کار بازرگانی ایران یک فرد معمولی به عنوان شخصیت حقیقی قادر به صادرات و واردات خودرو نیست و قبلا باید مراحلی مانند تضمین پیمان صادراتی، ارائه تعهدات ارزی و داشتن کارت بازرگانی را پشت سر گذاشته باشد و واردات افراد تازه کار با تماس تلفنی عملا شدنی نیست.
نکته دیگر اینکه حتی اگر قرار بر واردات در ازای صادرات، نهایی شود وارد کننده باید مطابق ارزش صادراتی کالا وارد کند و مثلا در ازای واردات یک دستگاه لکسوس باید به اندازه سه میلیارد خودروی داخلی به دریا ریخته شود و در نهایت این سوال به وجود می‌آید که اصلا چرا باید خودروها را به دریا ریخت در حالی که یک دستگاه پراید فقط 200 کیلو فلزات قابل استفاده دارد، بنابراین به نظر می‌رسد از هر طرف به این ماجرا نگاه کنیم بیشتر با یک طنز طرف باشیم تا یک افشاگری.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر