نحوه اعتراض به تاثیر درآمد فرزندان بر حذف یارانه

نحوه اعتراض به تاثیر درآمد فرزندان بر حذف یارانه
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

حجت الله عبدالملکی در پاسخ به این پرسش که مردم گلایه‌هایی از محاسبه درآمد فرزندان مجرد در سرجمع درآمد خانوار دارند، آیا وزارت تعاون برنامه‎‌ای برای اصلاح این موضوع دارد؟ گفت: هر خانواده یک پرونده هدفمندی یارانه دارد که شامل تمامی افرادی است که همسفره هستند؛ همسفره یعنی پدر، مادر و فرزندان که تمامی درآمد همه اعضای خانواده در سرجمع پرونده مذکور محاسبه می‌شود.

وی افزود: اگر فرزندی به سن قانونی رسیده و تمایل نداشته باشد که درآمدش در سرجمع درآمد خانوار لحاظ شود، می‌تواند در سایت هدفمندی یارانه‌ها، درخواست دهد و خود را به عنوان خانواده‌ای جدا معرفی کند؛ هیچ منعی برای این موضوع وجود ندارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به این پرسش که شنیده می‌شود، امکان جداکردن یارانه فرزندان مجرد از خانواده وجود ندارد، توضیح داد: مسئولیت این موضوع با سازمان هدفمندی یارانه‌ها است که مطرح می‌کنند آن را انجام می‌دهیم.

پاسخ به سوال‌های یارانه‌ای پرتکرار

در ادامه پاسخ‌ به سوالات پرتکرار یارانه‌ای را می‌خوانید؛

* مبالغ یارانه برای دهک بندی‌ها چقدر است؟

به دستور رئیس‌جمهوری سه دهک اول ۴۰۰ هزار تومان و به دهک‌های چهارم تا نهم نیز ۳۰۰ هزار تومان پرداخت شد و به افرادی که جزو دهک دهم بودند و یارانه آنان در اردیبهشت ماه پرداخت نشده بود و در سامانه حمایت وزارت رفاه اعتراض کردند، یارانه یک ماه واریز شده اما تا زمان رسیدگی و تایید وضعیت، مسدود و غیر قابل برداشت است.

* افراد متقاضی برای دریافت یارانه باید به کجا مراجعه کنند؟

افرادی که یارانه‌شان قطع شده‌ است باید به سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی hemayat.mcls.gov.ir مراجعه کنند و افرادی که اصلا یارانه نمی‌گرفتند، باید برای ثبت نام به سامانه my.gov.ir سازمان هدفمندسازی مراجعه شود.

*برخی از ابتدای هدفمندی یارانه‌ها در سال ۱۳۸۹ یارانه نگرفته‌اند، اکنون برای دریافت یارانه چه کار کنند؟

برای ثبت نام به my.gov.ir سازمان هدفمندسازی مراجعه شود.

*سرپرستان خانوارهایی که حساب یارانه آنان مسدود شده است، چه اقدامی باید انجام دهند؟

به بانک مربوطه مراجعه شود.

*برخی سرپرستان خانوارها که یارانه به حساب‌شان واریز می‌شده، در سال‌های گذشته فوت کردند و یارانه آنان قطع شده است. اکنون سرپرست جدید خانوار می‌تواند ثبت نام کند؟

از طریق کد دستوری #کد ملی*۴۳۸۵۷*۴* یا با مراجعه به پلیس +۱۰ یا مراجعه به سامانه رفاهی به آدرس www.refahi.ir از آخرین وضعیت یارانه خود اطلاع کسب کنند.

منبع: خانه ملت

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر