ماجرای سرقت سریالی از مغازه‌های خیابان جمهوری تهران

ماجرای سرقت سریالی از مغازه‌های خیابان جمهوری تهران
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

سرکلانتر هشتم پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری سارق سریالی مغازه‌ها در مرکز تهران خبر داد.

سرهنگ حسین مافی در تشریح جزییات این خبر گفت: از مدتی قبل و درپی وقوع چند فقره سرقت مشابه از مغازه‌های محدوده خیابان جمهوری تهران، تیمی از ماموران کلانتری جامی رسیدگی به پرونده را در دستورکار خود قرار داده و با حضور در محل‌های وقوع سرقت، متوجه شدند که سارق یا سارقان پس از حضور در مغازه اقدام به سرقت اجناس کرده و کارتن‌ها و جعبه‌های خالی مشابه را به جایش قرار داده‌اند.

وی با بیان اینکه در بررسی جغرافیای محل جرم و استفاده از تصاویر دوربین‌های مداربسته مشخص شد که سرقت در روز و توسط یک نفر که مردی میانسال بود، انجام شده است، گفت: در بررسی‌های پلیسی مشخصات ظاهری متهم به‌دست آمده و در اختیار تیم‌های مختلف کلانتری جامی قرار گرفت، مجوزهای قضایی لازم نیز دریافت شد و گشت زنی‌های انتظامی هدفمند برای دستگیری این سارق انجام شد.

سرکلانتر هشتم پلیس پیشگیری تهران بزرگ ادامه داد: ‌گشت‌زنی‌های هدفمند انتظامی ادامه داشت تا اینکه روز گذشته ماموران موفق شدند این سارق را در حال پرسه‌زنی در اطراف مغازه‌ای مورد شناسایی قرار داده و او را در عملیاتی دستگیری و به مقر انتظامی منتقل کردند.

۳۰ فقره سرقت با روش کارتن خالی

مافی با اشاره به انتقال متهم به مقر انتظامی و انجام بازجویی از وی، گفت: متهم دستگیر شده پس از انتقال به کلانتری تحت بازجویی قرار گرفته و به ۳۰ فقره سرقت با روش کارتن مشابه خالی از مغازه‌ها اعتراف کرد. او معترف شد که ابتدا وارد مغازه شده و نسبت به شناسایی اجناس داخل آن اقدام کرده است. سپس کارتن خالی و مشابه آن را تهیه کرده و دوباره به مغازه بازگشته و این‌بار کارتن‌های خالی مشابه را جای کالای مذکور قرار داده و به سرقت محل را ترک کرده است.

وی با بیان اینکه این فرد اموال مسروقه را به یک مالخر فروخته است، گفت: تحقیقات برای شناسایی و دستگیری این مالخر ادامه دارد. برای متهم دستگیر شده نیز پرونده‌ای تشکیل شد و این فرد برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر