چگونه بعد از سرقت، موبایل را ردیابی کنیم؟

چگونه بعد از سرقت، موبایل را ردیابی کنیم؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس فتا انتظامی کشور گفت: نرم‌افزاهایی وجود دارد که افراد می‌توانند بر روی تلفن همراه و لپ‌تاپ خودشان نصب کرده و بعد از سرقت تلفن همراه موقعیت آن را متوجه شوند، همچنین افراد می‌توانند با آن نرم افزار به تلفن همراهشان زنگ بزنند، ببینند گوشی دست چه کسی است و کجاست.

سرهنگ رامین پاشایی، معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس فتا انتظامی کشور درباره نحوه ردیابی تلفن همراه بعد از سرقت، اظهار کرد: هموطنان تلفن همراه چند میلیونی را خریداری می‌کنند اما از قابلیت‌های آن اطلاعی ندارند.

او گفت: پیش از این فقط در گوشی‌های آیفون و در قسمت جیمیل گزینه‌ای به نام Find My iPhone وجود داشت اما درحال حاضر تمام تلفن‌های همراه این قابلیت را به نام Find My Phone دارند. وقتی این قابلیت فعال باشد و تلفن همراه گم و یا دزدیده می‌شود می‌توانند به موقعیت تلفن همراه خود پی ببرند.

پاشایی بیان کرد: علاوه بر این نرم افزاهایی وجود دارد که افراد می‌توانند بر روی تلفن همراه و لپ‌تاپ خودشان نصب کرده و بعد از سرقت تلفن همراه موقعیت آن را متوجه شوند، همچنین افراد می‌توانند با آن نرم افزار به تلفن همراهشان زنگ بزنند، ببینند گوشی دست چه کسی است و کجاست.

افراد حتما به مراجع انتظامی و قضایی مراجعه کنند

معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس فتا انتظامی کشور ادامه داد: با ردیابی تلفن همراه بعد از سرقت از طریق این راه‌ها، افراد حتما به مراجع انتظامی و قضایی مراجعه کنند و تنهایی برای پیدا کردن تلفن‌همراهشان اقدام نکنند.

او تصریح کرد: حتی با تلفن همراه اندروید می‌توانید در پیدا شدن خودرو به سرقت رفته کمک کنید و لازم نیست هزینه‌های سنگین ضد سرقت برای خودرو انجام دهید چراکه وقتی یک تلفن همراه در خودرو جاساز کنند و گزینه Find My Phone نیز فعال باشد، می‌توانید به موقعیت خودرو بعد از سرقت دست پیدا کنید.

پاشایی خاطرنشان کرد: گزینه Find My Phone اگر روی تلفن همراه فعال شده باشد حتی اگر سارق تلفن همراه را بعد از سرقت خاموش کند باز هم می‌توانند به موقعیت تلفن همراه خود پی ببرید.

منبع: برنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر