آیا قیمت بیت کوین مجددا ۲۰ هزار دلار را خواهد دید؟

پیش بینی و تحلیل قیمت بیت کوین اردیبهشت ۱۴۰۱

پیش بینی و تحلیل قیمت بیت کوین اردیبهشت ۱۴۰۱
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 4 پسندیدن

محمد ایزدی: در این گزارش سعی شده است به وسیله تحلیل تکنیکال به تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین بپردازیم. در زمان نوشتن این گزارش قیمت بیت کوین در حوالی ۳۷.۹ هزار دلار قرار دارد.
با نگاهی به نمودار بیت کوین در تایم‌ فریم هفتگی ، متوجه می‌شویم که قیمت بعد از یک حرکت شارپ صعودی وارد یک منطقه رنج شده، که شبیه یک الگوی دو قله تایید نشده است. در ریزش بیت کوین، کدام رمزارزها داغ شدند؟

Loading...
پیش بینی قیمت بیت کوین


همانطور که توجه می کنید ما در این تایم فریم شاهد یک واگرایی از نوع (RD-) منفی هستم که در نمودار قیمت قله بالاتر ساخته ولی در اندیکاتور مکدی قیمت یک قله پایین‌تر ساخته است.
اگر خط گردن (ناحیه 30،000 تا 28،000) به سمت پایین شکسته شود اولین تارگت قیمت عدد 25،000 و 20،000 دلار است.
در صورتی که بخواهیم با تارگت این الگو هدف قیمت را پیدا کنیم(به اندازه ارتفاع خط گردن تا قله ) محدوده 15،000 تا 14،000 دلار را شامل می‌شود، که البته کمی دور از ذهن است.
وقتی کمی دقیق تر به حرکت این نمودار نگاه کنیم، یک الگوی پرچم نزولی در حرکت قیمت را مشاهده می‌کنیم! برخی تحلیلگران این الگو را در تایم فریم روزانه مشاهده کرده‌اند که بدلیل داشتن نقص‌هایی می‌توان گفت که این الگو متعلق به تایم فریم هفتگی است!
در صورت شکست شدن پرچم اولین هدف محدوده 30،000 هزار دلار و دومین آن به اندازه میله پرچم در حوالی 20،000 هزار دلار خواهد بود.

Loading...
تحلیل تکنیکال بیت کوین در تایم فریم هفتگی

با توجه به نکات تحلیل تکنیکال کلاسیک بخش الگوها، خبر از نزول قیمت بیت کوین می‌دهند!

در تایم فریم روزانه شاهد کانالی هستیم که هنوز نمی‌توانیم با قاطعیت بگوییم که شکسته شده است!
وقتی با سیستم اصطلاحا(اصل بادبزن یا باد بزن) به نمودار بیت کوین در این تایم فریم نگاه می‌کنیم متوجه می‌شویم که قیمت همچنان تمایل به نزول دارد!(مورفی در کتاب تحلیل تکنیکال خود اینگونه بیان می کند که اگر قیمت بتواند خط روند سوم خود را به سمت بالا بشکند می توان گفت که روند نزولی پایان یافته است و می‌توان انتظار صعود قیمت را داشت) اما این انتظار زمانی رخ می‌دهد که الگوهای ما نقض شده و دیگر اعتبار نداشته باشند.
قیمت در حال حاضر در کف این کانال است که در تحلیل هفته گذشته نیز بازگو کردم. احتمالا این کانال توانایی نگه داری قیمت را نخواهد داشت(دیدگاه شخصی).

Loading...
تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانهاگر بخواهیم را به اندازه کانال شکسته شده بررسی کنیم قیمت 30،000 تا 28،000 دلار را می توان متصور شد.

در تایم فریم پایین‌تر و ۴ ساعته وارد یک کف و سقفی می‌شویم که قیمت چندین بار به آن واکنش نشان داده است.
در الگوی تشکیل شده در تایم فریم ۴ ساعته، قیمت پس از یک رالی نزولی به منطقه‌ای رسیده است که در حال جمع شدن بوده و در اندیکاتور مکدی کف بالاتر ساخته شده است، اما در قیمت کف پایین‌تر ساخته شده ! این یعنی (RD+) که نشان دهنده ضعف در انتهای این روند نزولی در این تایم فریم است! که برای کوتاه مدت می‌توان برگشت‌های کوچکی را برای قیمت متصور شد.
نکته:این الگو یک الگوی بازگشتی است که در انتهای یک روند اتفاق می افتد!
زمانی این الگو تایید می شود که قیمت بتواند خط روند نزولی که بارها بهش واکنش نشان داد را به سمت بالا بشکند!
در صورت تایید شدن الگو می توان انتظار داشت تا قیمت بتواند به صورت کوتا مدت تا عدد 42،800 را برگردد.
این الگو زمانی نقص می شود که قیمت از کف این الگو خارج شود!

Loading...
تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته

می توان برگشت های کوتاه مدت را برای این ارز متصور بود اما در کلیت ما در یک روند نزولی هستیم!

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر