واکنش همتی به دستور بازگشت قیمت‌ها

واکنش همتی به دستور بازگشت قیمت‌ها
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
رئیس اسبق بانک مرکزی به اولتیماتوم جدید دادگستری برای بازگشت قیمت کالاها به قبل واکنش نشان داد.

عبدالناصر همتی، رئیس اسبق بانک مرکزی، در توییتی نوشت: مجلس قیمت کالاهای اساسی با کالابرگ به شهریور ۱۴۰۰ برگردد. وزیر دادگستری: قیمت‌ها باید به ۳۱ اردیبهشت بازگردد.

در مقابل رئیس جمهور با موکول کردن بقیه افزایش قیمت‌ها به سال آینده مشعل انتظارات تورمی را شعله‌ور نگه‌می‌دارد. اقتصاد نیز مانند هر علمی نه فریب است نه دستور می‌پذیرد.

Loading...

قیمت‌ها باید به ۳۱ اردیبهشت برگردد

طبق گزارش تسنیم، امین‌حسین رحیمی، وزیر دادگستری در برنامه تهران ۲۰ گفته است: قیمت کالاها در تاریخ ۳۱ اردیبهشت مبنای قیمت‌گذاری است.

وی گفت: پس از آزادسازی قیمت‌ها برای کالاهای اساسی با حذف ارز ترجیحی، برخی اقلام دچار افزایش قیمت شدند که البته قبلآً برای آنها قیمت‌ تعیین شده بود و شامل قیمت‌های پیشینی می‌شوند و باید به قیمت‌های قبلی برگردند.

وی افزود: کالاها دو گروه هستند؛ یکی کالاهایی که بر اساس ضوابط قیمت‌گذاری می‌شود و کالاهایی مانند فرش دستباف و صنایع دستی که دولت دخالتی در قیمت‌گذاری آنها ندارد و بر اساس عرضه و تقاضا محاسبه می‌شود و دیگری گروه دوم که گروه نظارت پسینی هستند شامل چندین هزار کالاست.

وزیر دادگستری تأکید کرد: قیمت کالاهای گروه دوم باید بر اساس قیمت ۳۱ اردیبهشت باشد و تولیدکننده‌ها و واردکنندگان تا ۱۰ تیرماه فرصت دارند تا قیمت کالاهای خود را به قیمت ۳۱ اردیبهشت آن کالا که خودشان اعلام کردند، برسانند.

وی ادامه داد: تولیدکننده‌ها و واردکنندگان باید قیمت‌ کالاها را در سامانه ۱۲۴ ثبت کنند و شناسه بگیرند. ممکن است کارخانه یک محصول را در چند نوع تولید کند و به این دلیل باید برای کالا در سامانه شناسه بگیرد.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر