خبری از یارانه بنزین نیست؟

خبری از یارانه بنزین نیست؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

با اجرای حذف ترجیحی و واریز مابه التفاوت آن به حساب سرپرستان خانوار، برخی رسانه‌ها و کاربران فضای مجازی احتمال اجرای طرح باز توزیع یارانه بنزین در سراسر کشور را مطرح کرده بودند. طرحی که اسفند ماه سال گذشته در جزیره قشم و کیش اجرایی شد و در آن به هر شهروند این جزیره ماهانه ۲۰ لیتر سهیمه بنزین ۱۵۰۰ تومانی تعلق گرفت.

تکلیف طرح جنجالی باز توزیع یارانه بنزین به کجا رسید؟

اما حالا اجرای این طرح در جزیره قشم و کیش نیز مبهم و بلاتکلیف باقی مانده است. در این میان معاونت اقتصادی رییس جمهور نیز به عنوان متولی طرح موضع گیری مشخصی ندارد. البته به جای محسن رضایی، احسان خاندوزی تکلیف طرح جنجالی باز توزیع یارانه بنزین در سراسر کشور را مشخص کرده است.

وزیر اقتصاد گفته که این طرح فعلا از اولویت دولت خارج شده است، تا دولت در مورد سیاست‌های اولویت دار تصمیم گیری کند.

باز توزیع یارانه بنزین متوقف می‌شود؟

البته او گفته که اجرای طرح باز توزیع یارانه بنزین در جزیره قشم و کیش متوقف نمی‌شود، چرا که در حال حاضر مشکلات فنی این طرح شناسایی و برطرف شده است.

براساس گفته خاندوزی باز پرداخت یارانه بنزین به بخش‌های فاقد خودرو در جزیره کیش هم انجام شده است. اما او نگفته که باز پرداخت یارانه بنزین با چه سازوکاری به افراد فاقد خودرو صورت گرفته است.

با این وجود فعلا خبری از یارانه بنزین نیست و احتمالا این طرح برای مدتی نامعلوم در بایگانی دولت سیزدهم خواهد ماند.

قیمت بنزین، ۲۰ هزار تومان است

علی رحیمی مظفری درباره قیمت بنزین در سال ۱۴۰۱ گفت: قیمت بنزین افزایش پیدا نمی‌کند و در سال ۱۴۰۱ همین لیتری ۱۵۰۰ تومان باقی می ماند.این نماینده مجلس اعلام کرد که ما به زور و با اجبار قیمت بنزین را در این رقم نگه داشتیم. قیمت بنزین رقمی بالغ بر یک دلار است و مابقی آن یارانه است.

حمید پورمحمدی معاون سازمان برنامه و بودجه گفت: قیمت بنزین، ۲۰ هزار تومان است. افراد ثروتمند که هر کدام چند ماشین دارند، بیشتر از یارانه بنزین استفاده می‌کنند. قیمت اصلی و واقعی بنزین در اصل ۲۰ هزار تومان است، این افراد از ۱۷ هزار تومان مابه‌التفاوت یارانه بیشتر استفاده می‌کنند.

منبع: فرارو

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر