معاون رئیس جمهور: ما اصلا گشت ارشاد نداریم

معاون رئیس جمهور: ما اصلا گشت ارشاد نداریم
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
معاون زنان رئیس جمهور در اظهاراتی گفت: ما اصلا گشت ارشاد نداریم اینها پلیس امنیت اجتماعی است و شاید ۱۰ درصد از مواردی که نیروی انتظامی برخورد می‌کند درباره مسأله پوشش است.

انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور شب گذشته چهارم مرداد در پاسخ به مصطفی امامی مجری برنامه «استودیو هشت» رادیو نمایش درباره شیوه اجرایی گشت امنیت اخلاقی و اینکه با این شیوه موافقت دارد یا خیر بیان کرد: ما جلسه‌ای امروز داشتیم که نیروی انتظامی گزارش می‌داد و طبق آن شاید ۱۰ درصد از مواردی که نیروی انتظامی برخورد می‌کند درباره مسأله پوشش است آن هم درباره بی حجابی و برهنگی است وگرنه اکثر برخوردهای نیروی انتظامی با مسأله سرقت، زورگیری مواد مخدر و... مواردی است که واقعا ضامن امنیت ماست مربوط می‌شود.

وی ادامه داد: ممکن است ضابطین خطاهایی هم انجام دهند و طبق دستوری که به آنها داده شده عمل نکنند اما مواردی که پیش آمد حتما در جریان هستید که مواخذه شدند کسانیکه خارج از ضابطه عمل کردند و عذرخواهی شد از کسی که به گونه ای کرامت او پایمال شد. باید توجه داشت که جایگاه پلیس امنیت ما باید حفظ شود چون اقتدار آنها باعث می‌شود خانم‌ها با امنیت تردد کرده و مردم حس آرامش کنند.

خزعلی یادآور شد: با خطاها باید برخورد کرد، اصلاح شود و در جلسه امروز درباره همه اینها صحبت کرد آموزش‌های کافی داده شود و مسائل قانونی در قالب فرهنگ جا بیفتد.

خطاهای گشت امنیت اخلاقی بزرگنمایی است

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور در ادامه در واکنش به گفته مجری درباره خطاهایی که از طرف گشت‌های امنیت اخلاقی رخ می‌دهد و خستگی را به تن همگان می‌گذارد، تصریح کرد: بسیاری از این موارد بزرگنمایی است و خارج از آن چیزی که بوده مطرح می شود و در شبکه‌های اجتماعی بد القا می‌کنند.

وی در پایان گفت: ما اصلا گشت ارشاد نداریم اینها پلیس امنیت اجتماعی است که به همه مسایلی که خلاف قانون باشد یا جرم باشد می‌پردازد و ممکن است از جمله آنها به برهنگی بپردازند که آن هم در قانون جرم است.

منبع: خبرآنلاین

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر