سیگنال دلار برای قیمت جهانی طلا

سیگنال دلار برای قیمت جهانی طلا
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
دلار در برابر رقبای خود ۰.۱ درصد کاهش یافت و از بالاترین رکورد ۲۰ ساله خود در هفته گذشته فاصله گرفت، بر این اساس قیمت جهانی طلا با قیمت دلار برای خریدارانی که سایر ارزها را دارند ارزانترشد.

قیمت طلا امروز دوشنبه تحت تاثیر کاهش اندک دلار آمریکا و در شرایطی که سرمایه‌گذاران از افزایش ۱۰۰ واحدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو در این ماه جلوگیری کردند، افزایش یافت.

بهای هر اونس طلا پس از سقوط به کمترین میزان خود در یک سال گذشته در ساعت ۹ و ۲۵ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۵.۸ درصد افزایش به ۱۷۱۴ دلار و ۴۰ سنت رسید و طلای آمریکا نیز با ۰.۳۴ درصد افزایش به ۱۷۱۵ دلار و ۴۰ سنت رسید.

دلار در برابر رقبای خود ۰.۱ درصد کاهش یافت و از بالاترین رکورد ۲۰ ساله خود در هفته گذشته فاصله گرفت و شمش با قیمت دلار برای خریدارانی که سایر ارزها را دارند ارزانتر کرد.

استفان اینس، شریک مدیریت دارایی SPI گفت: بازار پس از انتشار نرخ تورم دانشگاه میشیگان در روز جمعه، ایده افزایش ۱۰۰ واحدی نرخ را کنار گذاشت.

نظرسنجی اولیه دانشگاه میشیگان از مصرف‌کنندگان در ماه جولای نشان داد که مصرف‌کنندگان تورم ۲.۸ درصدی را در یک افق پنج ساله مشاهده می‌کنند که پایین‌ترین میزان در یک سال گذشته و کمتر از ۳.۱ درصد در ژوئن است.

مقامات فدرال رزرو روز جمعه اعلام کردند که در نشست ۲۶ تا ۲۷ جولای خود به افزایش ۷۵ واحدی نرخ بهره برای مبارزه با تورم فزاینده پایبند خواهند بود. انتظار می رود بانک مرکزی اروپا در نشست سیاست گذاری خود در اواخر این هفته، نرخ بهره را ۲۵ واحد در ثانیه افزایش دهد.

تاثیر نرخ تورم بر قیمت جهانی طلا

اگرچه طلا به عنوان یک محافظ تورم در نظر گرفته می‌شود اما نرخ‌های بهره بالاتر به جذابیت شمش که هیچ سودی ندارد، لطمه می‌زند.

اس پی دی آر گلد تراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان، اعلام کرد که دارایی‌های آن در روز جمعه ۰.۳ درصد کاهش یافت و به ۱۰۱۴.۲۸ تن رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۴ درصد افزایش به ۱۸.۷۶ دلار رسید، پلاتین ۰.۸ درصد افزایش یافت و به ۸۵۷ دلار و ۳۰ سنت رسید و پالادیوم با ۲.۲ درصد افزایش به ۱۸۶۹ دلار و ۱۰ سنت رسید.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر