تصفیه‌ خانه هفتم آب تهران از کار افتاد

تصفیه‌ خانه هفتم آب تهران از کار افتاد
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
بارش شدید و وقوع سیلاب موجب گل‌آلودگی و بالا رفتن کدورت آب سد ماملو شده و انتقال آب از این سد به تصفیه‌خانه هفتم آب تهران موقتا قطع شده است.

شرکت آب و فاضلاب استان تهران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: از مدار خارج شدن تصفیه‌خانه هفتم آب تهران هم‌اکنون موجب افت فشار آب و تا دو ساعت آینده موجب قطع آب شرب شهرهای پاکدشت، قرچک، خیرآباد، ورامین و فرن‌آباد خواهد شد.

شرکت آب و فاضلاب استان تهران البته تاکید کرده که تاکنون هیچ یک از شهرهای جنوب شرقی استان تهران دچار قطع آب نیستند و با استفاده از ظرفیت‌ چاه‌های منطقه تلاش شده است که آب شرب برقرار باشد. البته با احتمال تداوم روند گل‌آلودگی آب سد ماملو، ممکن است در برخی مناطق با افت فشار مواجه شویم.

این اطلاعیه می‌افزاید: تیم‌های عملیات ویژه شرکت آب و فاضلاب استان تهران همراه با تجهیزات ویژه و تانکرهای آب‌رسانی آماده رسیدگی به حوادث احتمالی و آب‌رسانی سیار به این شهرها خواهند بود. از شهروندان محترم تقاضا داریم با مدیریت مصرف آب و پرهیز از انجام مصارف غیرضروری تا پایان بحران، در پایداری شبکه توزیع آب استان تهران مشارکت داشته باشند.

فوتی‌های سیل‌های اخیر

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: ۵۶ نفر در چند روز در کل کشور جان‌ خود را به علت سیل از دست دادند و ۱۸ نفر نیز هنوز مفقودند. بیشترین تلفات ما در استان تهران است که در نقاط گوناگونی مانند امامزاده داوود، فیروزکوه، زرین‌دشت و روستای آتشان سیل اتفاق افتاد.

کولیوند با اشاره به وضعیت امدادرسانی در امامزاده داوود و فیروزکوه اظهار کرد:عملیات جست‌وجو در امامزاده داوود به لحظات آخر رسیده است، اما در فیروزکوه و دماوند عملیات جست‌وجو و امدادرسانی همچنان ادامه دارد.

وی اضافه کرد: سه هزار نفر را به عنوان امدادگران اصلی که سابقه امدادرسانی دارند در کل کشور در حال فعالیت هستند و در نقاط بحرانی حضور دارند. اولین کاری که ما انجام می‌دهیم جست‌وجو و نجات افراد زنده است. دیروز نیز یک مرد چهل ساله در امام‌زاده داوود در رودخانه‌های پایین‌دست کشف و تحویل نیروهای امدادی شد. افراد زیادی نیز از مناطق ناامن به نقاط امن منتقل شدند. توزیع اقلام غذایی و زیستی نیز انجام است.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر