هشدار برای خطر قحطی

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه روز پنجشنبه در جریان نشست گروه ۷ پیشنهاد «طرحی اضطراری برای امنیت غذایی و مبارزه با خطرات قحطی که بواسطه جنگ اوکراین در جهان ایجاد خواهدشد» را مطرح کرد. رئیس جمهوری فرانسه با هشدار به روسیه گفت که «در صورت ادامه جنگ در اوکراین بین ۱۲ تا ۱۸ ماه دیگر در برخی از نقاط جهان از جمله در شمال آفریقا قحطی اجتناب ناپذیر خواهد بود.

ایجاد طرحی اضطراری برای امنیت غذایی

امانوئل ماکرون روز پنجشنبه در جریان نشست گروه ۷ پیشنهاد «طرحی اضطراری برای امنیت غذایی و مبارزه با خطرات قحطی که بواسطه جنگ اوکراین در جهان ایجاد خواهدشد» را مطرح کرد.

رئیس جمهوری فرانسه با هشدار به روسیه گفت که «در صورت ادامه جنگ در اوکراین بین ۱۲ تا ۱۸ ماه دیگر در برخی از نقاط جهان از جمله در شمال آفریقا قحطی اجتناب ناپذیر خواهد بود.»

روسیه و اوکراین در زمره بزرگترین کشورهای صادر کننده غلات در جهان هستند.

پنجشنبه جنگ اوکراین یکماهه شد و درگیری‌ها در مناطق مختلف این کشور در جریان است.نشست گروه هفت در حاشیه نشست مهم اعضای ناتو برگزار شد. کشورهای عضو این گروه، پس از این نشست بیانیه ای منتشر کردند و در آن اعلام کردند که «از هیچ تلاشی برای پاسخگو کردن ولادیمیر پوتین و حامیانش، از جمله الکساندر لوکاشنکو، فروگذار نخواهند کرد.»

این کشورها در بیانیه خود تاکید کردند که «مردم روسیه باید بدانند که ما هیچ شکایتی از آنها نداریم.»

بروکسل، پایتخت بلژیک، میزبان سه نشست اضطراری ناتو، گردهمایی گروه هفت کشور صنعتی جهان موسوم به گروه هفت و نشست سران ۲۷ عضو اتحادیه اروپا است. ایتالیا، ژاپن، آلمان، بریتانیا، ایالات متحده، فرانسه و کانادا کشورهای تشکیل دهنده گروه هفت هستند.

هشدار آلمان درباره قحطی در اوکراین

اولاف شولتس صدراعظم آلمان افزایش کمک‌های بشردوستانه را به اوکراین برای جلوگیری از قحطی خواستار شد.

منبع: یورونیوز- خبرگزاری صداوسیما

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر