شمارش معکوس

سال ۱۴۰۲ برای بورس چگونه خواهد بود؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 25 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

دلار در بازار آزاد به کانال ۴۵ هزار تومان رسیده است و سکه طلا نیز حوالی ۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت می‌خورد. بازارهای جهانی امروز بسته هستند و فردا کار خود را از سر می‌گیرند.

بورس تهران در روز شنبه با فشار عرضه‌ها همراه شد و در غالب نمادها در محدوده متعادل و منفی پیگیری شد. البته نمادهای کوچکتر بازار شرایط بهتری داشتند و شاهد افت کمتر شاخص هم‌وزن نسبت به شاخص کل بودیم. شاخص کل با افت ۳۱،۵۶۷ واحدی (معادل ۱.۸۷ درصد) و شاخص کل هم‌وزن که نماینده سهام کوچکتر بازار است با افت ۰.۸۱ درصدی همراه شد. ارزش معاملات خرد سهام در روز کاری گذشته در کانال ۱۰ هزار میلیارد تومانی قرار گرفت و در نهایت عدد ۱۰،۶۲۵ میلیارد تومانی را به ثبت رساند.

در شمارش معکوس امروز همراه با مهدی دلبری، کارشناس ارشد بازار سرمایه، به بررسی اهمیت بودجه ۱۴۰۲ برای بورس تهران پرداختیم. دلبری در ابتدا عنوان کرد که بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۲ در همان ابتدا نشان می‌دهد که دولت با کسری بودجه مواجه خواهد بود زیرا پیش‌بینی شده است که ۱.۳ میلیون بشکه نفت صادر شود و بعید است چنین چیزی محقق شود و از آنجا که بیشترین سهم بودجه کشور را درآمدهای نفتی به خود اختصاص می‌دهد، کسری بودجه امری اجتناب ناپذیر خواهد بود.

در بخش دوم برنامه نیز همراه با مهدیه علیجانی، کارشناس بازار سرمایه، به بررسی آخرین معاملات بورس کالا در هفته گذشته پرداختیم.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پیشنهاد سردبیر