زیرپوست کدال؛ ۱۱ خرداد ۱۴۰۰

پیش‌‌بینی تکنیکال نماد کرماشا

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن

بورسان: در برنامه «زنگ پایان» بورسان، سروش بهرامی به مهم‌ترین اطلاعیه‌های‎ منتشرشده در کدال پرداخت. غویتا،خمهر، فولاد و سشرق نمادهایی بودند که موردتوجه قرار گرفتند. در پایان به صورت تکنیکال نمودار نمادهای خمهر و کرماشا مورد بررسی قرار گرفت.

غویتا : شرکت ویتانا، از انعقاد دو قرارداد مهم ساخت سیستم هلدینگ آرد و شکر با شرکت رباط ماشین خلیلی خبر داده است. طبق این قرارداد طراحی و ساخت و نصب و راه‌اندازی سیستم ذخیره آرد ۹۰ تنی با دو عدد سیلوی ۴۵ تنی و انتقال آرد به ظرفیت ۳ تن در ساعت و همچنین قرارداد هندلینگ شکر با طراحی و ساخت و نصب و راه‌اندازی انتقال شکر از هابر انبار دپوی شکر گرانول همراه با تهیه پودر منعقد شده است.

مبلغ این قرارداد ۱۱.۶ میلیارد تومن بوده که قرار است ۴۰درصد از مبلغ قرارداد همزمان با انعقاد قرارداد، ۳۰ درصد دو ماه پس از امضای قرداد و مشروط به پیشرفت فیزیکی کار، ۲۰ درصد همزمان با حمل دستگاه و ۲۰ درصد پس از نصب و ره اندازی دستگاه پرداخت شود.

خمهر : شرکت مهرکام پارس، طی یک افشای اطلاعات گروه الف، از افزایش نرخ برخی از اقلام محصولات اصلی خود خبر داد. نرخ محصولات شامل افزایش نرخ در ضمیمه گزارش شرکت در سامانه کدال قرار دارد. برای مثال نرخ انواع داشبورد شرکت از ۱۳، ۸۳۶، ۴۴۰ ریال به ۲۴، ۵۷۹، ۴۹۹ ریال افزایش یافته است که نشان از افزایش ۷۸ درصدی دارد.

لازم به توضیح است قسمتی از افزایش نرخ مزبور، افزایش نرخ اقلام تبادلی است.

فولاد : شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان، از زیرمجموعه‌های به نام فولاد مبارکه اصفهان در سال ۹۹ با سرمایه جدید به ازای هر سهم خود ۵۷.۵ تومن سود شناسایی کرده است که اگر آن را با سرمایه قدیم تعدیل کنیم، به سود ۱۳۱ تومان به ازای هر سهم خواهیم رسید که نسبت به سال ۹۸ رشد ۲۵۴ درصدی دارد. این شرکت در سال ۹۸ به ازای هر سهم خود ۳۷ تومان سود شناسایی کرده بود.

شرکت فولاد سفید دشت چهارمحال و بختیاری از در سال ۹۹ به ازای هر سهم خود ۳۰۵۶ تومان سود شناسایی کرده است که نسبت به سال ۹۸ رشد ۲۷۳ درصدی داشته است.

این شرکت افزایش ۱۶۷ درصدی درآمدهای عملیاتی و ۱۴۱ درصدی هزینه‌های عملیاتی را تجربه کرده است.

شرکت ورق خودروی چهارمحال وبختیاری نیز در سال ۹۹ وضعیت بسیار خوبی را پشت سر گذاشته است. این شرکت به ازای هر سهم خود ۲۵۳ تومان سود شناسایی کرده است که نسبت به سال ۹۸ رشدی بالغ بر ۳۱۲ درصد را به ثمر رسانده است.

درآمدهای عملیاتی شرکت ۹۶ درصد و هزینه‌های عملیاتی آن ۶۴ درصد رشد داشته‌اند.

سشرق : شرکت سیمان شرق، در ۶ ماهه منتهی به انتهای سال ۹۹ وضعیت نسبتا خوبی داشته و موفق به شناسایی سود ۲۵ تومانی به ازای هر سهم خود شده است که نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ رشدی بالغ بر ۴۹ درصد را محقق کرده است.

درآمدهای عملیاتی شرکت رشد ۵۲ درصدی و هزینه‌های عملیاتی آن رشد ۳۱ درصدی را ثبت کرده‌اند.

درآمدهای غیرعملیاتی شرکت اما وضعیت ضعیف‌تری داشته‌اند و این رشد سودآوری مختص به وضعیت عملیاتی شرکت بوده است.

سشرق در ۶ماهه موفق به شناسایی سود خالص ۶۶.۸ میلیارد تومانی شده است و این درحالیست که در کل سال مالی قبل ۸۵.۴ میلیارد تومان سود خالص محقق کرده بود.

تکنیکال

خمهر : پتروشیمی شیراز، در نمای بلندمدتی خود در کانال صعودی مناسبی نوسان می‌کند. این سهم که اکنون پس از ریزش چند ماه اخیر دوباره به سقف این کانال نزدیک شده است.

در نمای کوتاه‌مدتی، پس از بازگشایی منفی ۳۰ درصد، سهم دقیقا با رسیدن به سقف کانال با فشار خرید مواجه شد و به صف خرید رسید. در روزهای آتی سهم باید بتواند که از محدوده مقاومتی ۱۶۸ تومان تا ۱۸۰ تومان که خط روند نزولی و مقاومت‌های استاتیک هم‌تراز شده‌اند عبور کند. در صورت عبور از این محدوده، ۲۱۸ تومان می‌تواند هدف بعدی سهم باشد اما در صورت ریزش بیشتر، تا محدوده ۱۰۷ تومان الی ۱۱۳ تومان، حمایت خاصی زیر سهم دیده نمی‌شود.

Loading...
نمودار نماد خمهر
Loading...
نمودار نماد خمهر

کرماشا : پتروشیمی کرمانشاه، در نمای بلندمدتی خود، دو خط حمایتی دارد که از سقف‌ها و کف‌های آن در گذشته عبور کرده است. در صورت امتداد این خطوط، شاهد همگرایی آنها با هم هستیم.

در نمای کوتاه مدتی شاهد حرکت سهم در یک مثلث هستیم که سهم در حرکت ریزشی اخیر خود، کف این مثلث و هم‌چنین خطوط حمایتی ذکر شده را به سمت پایین شکسته است. محتمل‌ترین سناریو برای روزهای آتی کرماشا می‌تواند برگشت یا پولبک به نقطه‌ای باشد که هم کف مثلث و هم دوخط حمایتی که اکنون نقش مقاومتی دارند با یکدیگر تقاطع دارند. (منطقه زرد رنگ)

در صورت تایید این اتفاق، سهم با فشار عرضه و کاهش قیمت همراه خواهد شد.

Loading...
نمودار نماد کرماشا
Loading...
نمودار نماد کرماشا
مشاهده برنامه کامل
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر