زیر پوست کدال؛ ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

سال زرین یک شرکت فلزی

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

بورسان: در برنامه «زنگ پایان» بورسان، سروش بهرامی به مهم‌ترین اطلاعیه‌های‎ منتشرشده در کدال پرداخت. فزرین، تابا، لخانه و غصینو نمادهایی بودند که موردتوجه قرار گرفتند.

فزرین : شرکت زرین معدن آسیا عملکرد خوبی در سال ۹۹ به جای گذاشته است. شرکت موفق شده است در این سال با سرمایه جدید به ازای هر سهم خود ۱۰۶ تومان سود شناسایی کند که اگر آن را با سرمایه قدیم تعدیل کنیم به سود ۱۷۵ تومانی می‌رسیم که نسبت به سال ۹۸ رشد ۱۵۰ درصدی دارد. شرکت در سال ۹۸ به ازای هر سهم خود ۷۰ تومان سود شناسایی کرده بود. درآمدهای عملیاتی شرکت ۱۴۸ درصد و هزینه‌های عملیاتی آن ۱۴۵ درصد رشد داشته است.
سود خالص شرکت تا سال ۹۹ به ۱۱۴ میلیارد تومان رسیده است.

تابا : شرکت تابان نیروی سپاهان در سال ۹۹ عملکرد ضعیفی داشته است. شرکت در سال ۹۹ به ازای هر سهم خود تنها ۲ تومان سود شناسایی کرده است که نسبت به سال ۹۸ کاهش ۷۳ درصدی را تجربه می‌کند. شرکت در سال ۹۸ به ازای هر سهم خود ۸ تومان سود شناسایی کرده بود.
درآمدهای عملیاتی ۴۳ درصد و هزینه‌های عملیاتی ۴۲ درصد رشد کرده‌اند.
وضعیت شرکت در صورت‌های مالی تلفیقی بدتر نیز بوده است. شرکت در سال ۹۹ به ازای هر سهم خود ۱۲ تومان زیان تلفیقی شناسایی کرده است که نسبت به سال ۹۸ رشد ۷۲۰ درصدی در زیان دارد. زیان شرکت در سال ۹۸ به ازای هر سهم خود ۱.۵ تومان بود.

لخانه : شرکت لوازم خانگی پارس در سال ۹۹ موفق شده است به ازای هر سهم خود ۱۰۹ تومان سود شناسایی کند که نسبت به سال ۹۸ رشد ۶۰ درصدی داشته است. شرکت در سال ۹۸ به ازای هر سهم خود ۶۸ تومان سود شناسایی کرده بود.

درآمدهای عملیاتی شرکت ۱۰۷ درصد و هزینه‌های عملیاتی شرکت نیز ۱۲۷ درصد رشد داشته‌اند که با وجود افزایش بیشتر درصدی، از لحاظ مقداری تفاوت نسبتا خوبی با درآمدهای عملیاتی داشته است.
شرکت تا انتهای سال ۹۹ به میزان ۴۹ میلیارد تومان سود خالص محقق کرده است.

غصینو : شرکت صنعتی مینو با افشای اطلاعات گروه الف از افزایش نرخ گندم به عنوان یکی از مواد اولیه شرکت خبر داده است.

طبق این گزارش قیمت هر کیلو گندم در سال ۱۴۰۰ از ۲۷۰۰ تومان به ۵۵۰۰ تومان افزایش یافته است که نشان از یک رشد ۱۰۴ درصدی در قیمت این محصول دارد.

لازم به ذکر است که بهای تمام شده این محصول در سال ۹۹ نسبت به کل بهای تمام شده مواد اولیه غصینو ۲۹ درصد بوده است.

مشاهده برنامه کامل
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر