شکایت سهامداران بزرگ تسلا از ایلان ماسک

شکایت سهامداران بزرگ تسلا از ایلان ماسک
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
مدیر عامل شرکت آمریکایی تسلا در دادگاه حاضر شد تا در مورد اقدام این شرکت در سال ۲۰۱۶ برای خرید سهام تولید کننده صفحات خورشیدی موسوم به سولارسیتی SolarCity که با خانواده اش بنیانگذاری کرده است، از خود دفاع کند.

ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت آمریکایی تسلا در دادگاه حاضر شد تا در مورد اقدام این شرکت در سال ۲۰۱۶ برای خرید سهام تولید‌کننده صفحات خورشیدی موسوم به سولارسیتی SolarCity که با خانواده‌اش بنیانگذاری کرده است، از خود دفاع کند.

سهامداران تسلا با طرح شکایتی قانونی، ماسک را به سود جویی از این معامله که بر اساس آن، سازنده خودروهای الکتریکی تسلا ۲.۶ میلیارد دلار برای خرید این شرکت پرداخت کرده است، متهم کردند.

بر اساس این گزارش، سهامداران تسلا ادعا می‌کنند که این معامله به منزله کمک به سولارسیتی صورت گرفته است که در آن زمان تقریباً ورشکسته شده بود و از نظر مالی بیش از آنکه برای تسلا سود داشته باشد به ماسک و خانواده‌اش سود رسانده است.

در سال ۲۰۱۶ ماسک ۲۲ درصد از سهام سولارسیتی را که توسط پسر عموهایش تأسیس شده بود، داشت. او همچنین رئیس هیات مدیره SolarCity و همچنین مدیرعامل و رئیس شرکت تسلا بود. قرارداد خرید شرکت سولارسیتی رویای ماسک برای تحول به سمت انرژی پایدار را نشان می‌داد.

سهامداران تسلا از این دادگاه درخواست کرده‌اند تا ماسک را به پس دادن هزینه‌ای که تسلا برای خرید SolarCity پرداخت کرده است، مجبور کند.

آیا بیت‌کوین به زودی در مسیر صعودی قرار خواهد گرفت؟

در واکنش به این درخواست، ماسک اظهارکرد که این معامله منصفانه بوده و توسط هیات مدیره تسلا و سهامداران تأیید شده است و هیچ تعصب و فشار از سمت وی وجود نداشته است.

علاوه بر این، ماسک اصرار داشته است که وی از مذاکرات مربوط به این معامله به طور کامل کنار گذاشته شود. سال گذشته، مدیران تسلا با سهامداران این شرکت حدود ۶۰ میلیون دلار، که توسط بیمه پرداخت شده بود، بدون پذیرفتن تقصیر، این اختلافات را حل کرده بودند.

در صورت پیروزی سهامداران، این پرونده یکی از بزرگترین قضاوت‌ها علیه یک شخص در تاریخ محسوب می‌شود.

به گفته فوربس، ماسک سومین فرد ثروتمند جهان با دارایی خالص ۱۶۸ میلیارد دلار است. برای مدت کوتاهی در اوایل امسال میلادی وی در صدر لیست قرار داشت.

منبع: تسنیم

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر