شمارش معکوس

نگاه ارباب رعیتی به سهامداران را کنار بگذارید

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 59 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

شاخص کل بورس اوراق بهادار از ابتدای هفته گذشته تاکنون بیش از ۸ درصد منفی شده. همین عامل باعث اعتراض سرمایه‌گذاران به اتفاق و رویه هایی که خارج از بازار سرمایه بر آن تحمیل شد گردید. بر همین منظور عصر روز گذشته جلسه‌ای در با حضور معاون اول رئیس جمهور و برخی وزرا و فعالان بازار سرمایه در جهت حمایت از بازار و بررسی آخرین مواردی که بازار سرمایه و راهکارهای آن را زیر سوال برده است تشکیل شد. خروجی جلسه بیانیه ای در مورد حمایت از بازار سرمایه بود که فعالان بازار در انتظار نتیجه عملی صحبت های روز گذشته هستند. شایعاتی مبنی بر لغو شیوه نامه فولادی مطرح بود که البته آقای اسماعیلی معاونت محترم معدنی وزارت صمت تکذیب کردند و موارد اخیر در بازار سرمایه حوچی گری شرکت‌های فولادی برای تحت فشار قراردادن وزارت صمت و عقب‌نشینی ایشان از موضع خود می‌دانستند.
دیروز هم اعتراض برخی سرمایه‌گذاران جلوی سازمان بورس اوراق بهادار انجام شد.
از مهمترین اتفاقات دیروز عصر، کاهش معنادار نرخ برابری دلار به ریال تا حدود هزار تومان و بردن دلار به کمتر از ۲۵ هزار تومان بود، احتمالی که قبل‌تر فعالان بازار سرمایه به آن وزن داده بودند.
بازارهای جهانی هم اکنون بسته هستند.
آقای دکتر علی رحمانی استاد دانشگاه و اولین مدیرعامل شرکت بورس، اعتقاد داشتند که نگاه ارباب رعیتی مسئولان صنعتی و اقتصادی به مردم و سرمایه‌گذاران دیگر در این اقتصاد کارکردی ندارد و اگر می‌خواهیم بازار اولیه ما و تشکیل سرمایه در اقتصاد ما شکل بگیرد باید این نگاه را کنار گذاشت و به بازارها و روند آنها احترام بگذارید.
آقای بهرام گروسی کارشناس بازار سرمایه شاخص تولیدات صنعتی کیان در آذرماه را مورد بررسی قرار دادند.
شاخص کل بورس تا اینجای کار حدود ۲ درصد مثبت و ارزش معاملات بیش از ۴ هزار میلیارد تومان است.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پیشنهاد سردبیر