زنگ پایان

هدف دلاری بورس تهران کجاست؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 22 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

بورس تهران امروز توانست پس از استراحت یک روزه خود، با نفسی تازه به مسیر صعودی خود ادامه دهد و معاملات گرمی را در سرمای زمستان به ارمغان بیاورد. شاخص کل بورس امروز در نهایت یک افزایش 2.25 درصدی را به ثبت رساند و در ارتفاع 1.68 میلیون واحدی قرار گرفت. در سمت دیگر شاخص هم‌وزن توانست عملکرد بهتری را از خود به نمایش بگذارد و با یک رشد 3.06 درصدی همراه شود تا هم در صنایع کوچک و هم بزرگ شاهد روزی سبزرنگ باشیم. ارزش معاملات پس از کاهشی که در روز شنبه تجربه کرده بود، بار دیگر به بالای کانال 10هزار میلیارد تومانی رسید و عدد 10218 میلیارد تومان را ثبت کرد و در کنار این موضوع شاهد برگشت قدرتمند حقیقی‌ها با یک ورود پول هزار میلیارد تومانی بودیم.

بازارهای جهانی پس از یک دوره صعودی در هفته گذشته، امروز روندی منفی اما نه چندان قدرتمند به خود گرفته‌اند. در این لحظات نفت برنت در زیر کانال 85 دلاری نوسان می‌کند، طلا به زیر 1920 دلار رسید و مس نیز حوالی 9150 دلار قیمت می‌خورد. شاخص دلار نیز با صعودی اندک، بار دیگر به بالای 102 واحد رسیده است.

در زنگ پایان امروز همراه با پویان مظفری، کارشناس بازار سرمایه، به بررسی دلایل رشدهای قدرتمند بورس امروز پرداختیم. مظفری عمده دلیل رشد این روزهای بورس تهران را افزایش نرخ ارز عنوان کرد. او معتقد بود که ارزش دلاری بورس می‌تواند نماگر بهتری برای سنجش چشم‌انداز آتی بازار باشد. وی با بیان اینکه ارزش 200 میلیارد دلاری می‌تواند محدوده مناسبی برای هدف بازار سهام باشد عنوان کرد که هم‌اکنون ارزش دلاری بورس عددی حوالی 180 میلیارد دلار را نمایش می‌دهد که نشان دهنده ارزندگی و جاماندگی آن است که البته در تمامی صنایع روند یکسانی را شاهد نخواهیم بود

در بخش دوم برنامه نیز همراه با مهدی خان‌محمدی، تحلیلگر فردای اقتصاد به بررسی گزیده اطلاعات شرکت‌ها در سامانه کدال پرداختیم.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پیشنهاد سردبیر