قانون جدید چک تغییر می‌کند؟

قانون جدید چک تغییر می‌کند؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
چند وقتی است که طرح قانون جدید چک به مرحله اجرا رسیده است، ولی شواهد و آمار نشان می‌دهد این طرح در عمل خوب اجرا نشده و باعث نارضایتی بازاریان نیز شده است.

مهدی طغیانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: باید جزئیات مشکل مترتب به اجرای قانون جدید چک را مورد بررسی قرار دهیم، اما اینکه بخواهیم به دلیل مشکلات و مسائل کل قانون را کنار بگذاریم این مسئله به صلاح نیست.

مهدی طغیانی با اشاره به مشکلات قانون جدید چک برای کسبه اظهار داشت: بحث قانون جدید چک و اصلاح آن از موضوعاتی است که طبعاً همچون هر قانون جدیدی ممکن است یک عده با آن‌ ناآشنا باشند و به دلیل ناآشنایی مشکلاتی برایشان ایجاد شود.

فرهنگ سازی با قانون جدید چک

وی تاکید کرد: ما در این مورد بحثی نداریم و طبعاً باید تلاش کرد تا با بهره گیری از فرهنگ سازی این قبیل مشکلات را برطرف کنیم و در این تردیدی نیست.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بیان داشت: با این حال، اینکه ما بخواهیم همان سبک و سیاق سابق را ادامه دهیم این مسیر درستی نیست، لذا اینکه مجدداً بگوییم لاشه چک ارزشمند است و یا اینکه لاشه چک درون بازار به گردش درآید، منطق درستی ندارد.

اشکالات قانون جدید رفع خواهد شد؟

وی با بیان اینکه البته ممکن است اشکالاتی به این سیستم وارد باشد که البته برطرف شدنی است، اظهار داشت: حتماً باید در جزئیات مشکل مترتب به اجرای قانون جدید چک را مورد بررسی قرار دهیم، اما اینکه بخواهیم به دلیل این مشکلات و مسائل کل قانون را کنار بگذاریم این مسئله به صلاح نیست.

منبع: بازار

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر