بورسان - Bourseon

پیش بینی بورس فردا ۱۱ مهر ۱۴۰۰

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن

بورسان: بازار سهام در نخستین روز هفته عملکرد قوی و مثبتی از خود ارائه داد به طوری که شاخص کل با رشد ۳۷ هزار واحدی به ۱.۴۷ میلیون واحد رسید.

عوامل متعددی برای وضعیت امروز بورس می‌توان مطرح کرد، از جمله افزایش نرخ دلار در کانال ۲۸ هزار تومان و افزایش نرخ خوراک پالایشی‌ها که تاثیرگذار بودند.

ارزش معاملات خرد نسبت به روز گذشته بهبود داشت و به ۷.۴ همت رسید و بالاخره بعد از چندین روز متوالی حقیقی‌ها در سمت خریدار فعال ظاهر شدند و ورود پول حقیقی در حدود ۱۵۰ میلیارد تومان رقم خورد.

از آنجایی که شاخص کل در ساعات پایانی تقریبا ثابت بود و روند خنثی داشت، در پیش بینی بورس فردا انتظار می‌رود که شروع بازار فردا به شکل متعادلی باشد.

دو عامل مهم بر سرنوشت بورس فردا تاثیر‌گذار است. نخستین عامل مربوط به قیمت دلار است که اگر بتواند در سطح کنونی ثابت بماند و یا افزایش یابد می‌توان به روند صعودی در روز آینده بیشتر امیدوار بود.

عامل دوم برمی‌گردد به نرخ اوراق قرضه که مجدا به ۲۳ درصد نزدیک شده است. این فاکتور سرمایه‌گذاری بدون ریسک محسوب می‌شود، بنابراین با افزایش بازدهی، جذابتر خواهد بود و سرمایه‌ها را به خود جلب خواهد کرد. در صورتی که نرخ این اوراق کاهش داشته باشد کمکی در روند صعودی بورس خواهد بود.

از لحاظ تکنیکالی شاخص کل بعد از حمایت سقف ابر کومو به سمت بالا حرکت کرد. درحال‌حاضر شاخص کل با سه مقاومت استاتیک، خط کیجنسن و خط روند نزولی کوتاه مدت در سطح ۱.۴۷۵ الی ۱.۴۸۸ میلیون واحد روبه‌رو است که ممکن است سبب افزایش عرضه‌ها در روز آینده شود. در صورتی که فردا شاخص کل کندل مثبتی ثبت کند خط روند نزولی شکسته خواهد شد و کراس در اندیکاتور MACD رخ خواهد داد که تاییدی بر بهبود شرایط است.

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر