روایت رئیسی از بدهی‌ سنگین دولت‌های گذشته

روایت رئیسی از بدهی‌ سنگین دولت‌های گذشته
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
رئیسی گفت: دولت ماهانه ۱۲ الی ۱۳ هزار میلیارد تومان هزینه‌هایی که دولت‌های قبل انجام داده‌اند را پرداخت می‌کند.

سید ابراهیم رئیسی در دیدار با اقشار مختلف خراسان شمالی که صبح امروز، دوم تیرماه ۱۴۰۱ در دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد مرکز خراسان شمالی برگزار شد، اظهار کرد: در آغاز شروع به کار دولت رشد اقتصادی کشور ۴ دهم درصد بود اما درحال‌حاضر و پس از چند ماه آخر سال گذشته از چهار دهم گذشته و در حدود ۵ درصد است. رشد اقتصادی کشور نوید این را می‌دهد که می‌شود با پیگیری و برنامه‌ریزی‌ها زمینه رشد اقتصادی و ارزش پیدا کردن پول ملی در جامعه را فراهم کرد.

وی با تاکید بر اینکه کنترل تورم، وظیفه ما در دولت است، افزود: به دنبال گشایش اقتصادی و بهبود کسب و کار هستیم. کنترل تورم، بیماری کرونا، کسری بودجه و کالاهای اساسی از جمله مهم‌ترین برنامه‌های دولت از بدو شروع به کار بوده و همچنان نیز ادامه دارد.

رئیس‌جمهوری همچنین گفت: زمانی که در دولت کار را آغاز کردیم با ۴۸۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه روبه‌رو بودیم و این موضوع برای همگان سوال بود که چگونه قرار است آن را پشت سر بگذاریم اما با افزایش تولید و فروش نفت توانستیم بدون استقراض از بانک مرکزی و چاپ پول امیدوارانه سال ۱۴۰۰ را پشت سر بگذاریم.

ماهانه ۱۲ الی ۱۳ هزار میلیارد تومان هزینه دولت‌های قبل را پرداخت می‌کنیم

وی همچنین ادامه داد: دولت ماهانه ۱۲ الی ۱۳ هزار میلیارد تومان هزینه‌هایی که دولت‌های قبل انجام داده‌اند را پرداخت می‌کند. این هزینه‌هایی است که دولت مستقر انجام نداده و توسط دولت‌های قبلی انجام شده اما هزینه‌های آن را ما پرداخت می‌کنیم.

وی تاکید کرد: مردم باید بدانند با قدرتی که خلق کرده‌اند بدون اینکه قراردادی را امضا کنیم و تعهد جدیدی را برای کشور بپذیریم با همان وضعیت سابق موفق شده‌ایم صادرات نفتی را به حد قابل قبول برسانیم.

درآمدهای دولت افزایش پیدا کرد

رئیسی گفت: درآمدهای دولت افزایش پیدا کرده اما هزینه هایی نیز وجود دارد که در حال پرداخت آنها هستیم. ۴۸۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه، افزایش حقوق و دستمزد و غیره مواردی است که از طریق افزایش درآمدهای کشور در حال پرداخت است.

رئیس‌جمهوری اظهار کرد: به عنوان خدمتگزار مردم تلاش می‌کنیم تا راه‌های برون رفت از مشکلات فعلی را پیدا کنیم و جز این موضوع به چیز دیگری فکر نمی‌کنیم.

وی بهبود اوضاع اقتصادی اجتماعی و فرهنگی مردم تا رسیدن به تراز جمهوری اسلامی ایران و مردم را وظیفه دولت دانست و گفت به حضور در استان‌های کشور برای مشاهده مشکلات از نزدیک اعتقاد دارم، افرادی که به سفرهای استانی انتقاد می‌کنند تجربه حضور بین مردم را ندارند اما بنده به این موضوع اعتقاد داشته و آن را دنبال خواهم کرد.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر