اطلاعات شرکت‌ها به محض تهیه باید بلافاصله منتشر شود؛

حداکثر مهلت ارائه صورت‌های مالی میان دوره ای

حداکثر مهلت ارائه صورت‌های مالی میان دوره ای
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر اینکه اطلاعات شرکت‌ها به محض تهیه باید بلافاصله افشا و منتشر شود، گفت: مهلت انتشار صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای منتهی به ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ که مطابق با بند ۳ ماده ۷ دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات حداکثر ۳۰ روز پس از پایان مقطع میان‌ دوره‌ای است.

محسن انصاری مهیاری، مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادارطی نامه‌ای به اعضا هیأت مدیره و مدیران عامل ناشران بورسی و فرابورسی به لزوم تسریع در انتشار اطلاعات و صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای ۳ ماهه تأکید کرد.

انصاری مهیاری با اشاره به نزدیک شدن اتمام مهلت انتشار صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای منتهی به ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ که مطابق با بند ۳ ماده ۷ دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات حداکثر ۳۰ روز پس از پایان مقطع میان‌ دوره‌ای است، اظهار کرد: با هدف بهبود فرایندهای اطلاع‌رسانی و همچنین جلوگیری از درز اطلاعات نهانی، اعضای هیأت مدیره و مدیران عامل ناشران بورسی و فرابورسی نسبت به انتشار این اطلاعات هر چه سریعتر اقدام کنند.

حداکثر مهلت ارائه صورت‌های مالی میان دوره ای

مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس با تاکید بر اینکه اطلاعات شرکت‌ها به محض تهیه باید بلافاصله افشا و منتشر شود، تصریح کرد: زمان‌بندی اعلام شده در دستورالعمل افشا، حداکثر مهلت ارائه صورت‌های مالی میان دوره ای طبق مقررات سازمان بورس و اوراق بهادار است. بنابراین، بدیهی است چنانچه اطلاعات شرکت‌ها بلافاصله پس از تهیه و بر اساس زمان‌بندی اعلام شده، افشا و منتشر نشوند، از مصادیق اطلاعات نهانی به‌ شمار خواهند رفت.

این مدیر ارشد سازمان بورس خاطرنشان کرد: ارائه به موقع اطلاعات و صورت‌های مالی شرکت‌ها مطابق با زمان‌بندی تعیین شده در دستورالعمل افشای اطلاعات یکی از معیارهای اصلی در محاسبات امتیازات رتبه‌بندی ناشران محسوب می‌شود.

منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر