مذاکره کننده ارشد کشور امروز به مجلس می‌رود

مذاکره کننده ارشد کشور امروز به مجلس می‌رود
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: علی باقری، مذاکره کننده ارشد کشور عصر امروز برای بررسی آخرین تحولات منطقه، روابط با همسایگان و اقدامات اخیر صورت گرفته در حوزه روابط خارجی به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس می‌رود.

ابوالفضل عمویی از حضور معاون سیاسی وزارت امور خارجه در کمیسیون امنیت ملی برای ارائه گزارش از آخرین وضعیت مذاکرات هسته ای خبر داد.

بنا به گفته سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس، علی باقری معاون سیاسی وزیر امورخارجه و مذاکره کننده ارشد کشورمان عصر امروز به منظور بررسی آخرین تحولات منطقه، روابط با همسایگان و همچنین اقدامات اخیر صورت گرفته در حوزه روابط خارجی در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حضور پیدا می کند.

جزئیات گزارش مذاکره کننده ارشد هسته‌ای به مجلس

به گفته ابوالفضل عمویی، ارائه گزارش از آخرین وضعیت مذاکرات هسته‌ای و هماهنگی برای پیش برد برنامه‌ها و اهداف پیش روی وزارت خارجه و تبادل نظر کارشناسی با اعضای کمیسیون امنیت ملی نیز در دستور کار جلسه امروز قرار دارد.

میانه ماه پیش مذاکرات لغو تحریم‌ها این بار به جای وین در دوحه برگزار شد و انریکه مورا معاون مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا به عنوان واسط ایران و آمریکا با علی باقری معاون سیاسی وزارت امور خارجه به گفتگو نشست.

گفتگویی که البته ایران طی تماس‌های تلفنی متعدد با مقامات خارجی دخیل یا غیر دخیل در مذاکرات آن را مثبت ارزیابی کرده و در طرف مقابل آمریکا آن را اتلاف وقت ! و فرصتی برای توافق دانسته که به هدر رفته و اعلام کرده واشنگتن در حال حاضر برنامه‌ای برای برگزاری دور جدیدی از مذاکرات با ایران را ندارد.

مذاکرات در مرحله‌ ایست که واشنگتن، ایران را به درخواست‌های حداکثری متهم کرده و خواستار گفت‌و‌گو های موشکی و منطقه‌ای نیز شده؛ متقابلا تهران هم آمریکا را مسبب وضع فعلی دانسته و اعلام کرده هیچ خواسته فرابرجامی ندارد و فقط آمریکا باید تضمین دهد تجربه برجام تکرار نخواهد شد تا ایران بتواند از این قرارداد انتفاع اقتصادی ببرد.

خبر در حال تکمیل

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر