زیرپوست کدال؛ اول اردیبهشت ۱۴۰۰

روند معکوس درآمد یک شرکت سرمایه‌گذاری

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 3 پسندیدن

بورسان: در برنامه «زنگ پایان» بورسان، سروش بهرامی به مهم‌ترین اطلاعیه‌های‎ منتشرشده در کدال پرداخت. سیمرغ، فلامی، غویتا، کرمان، شپدیس، شیران و وتجارت نمادهایی بودند که موردتوجه قرار گرفتند. در ادامه نمودار وکار به صورت تکنیکال مورد بررسی قرار گرفت.

سیمرغ: شرکت سیمرغ، در ۳ ماهه سال مالی خود موفق به کسب سود ۶۶۱ ریالی به ازای هر سهم شد. شرکت در ۳ ماهه سال مالی قبلی خود تنها ۱۴۷ ریال سود محقق کرده بود که نشان از یک رشد ۳۵۰ درصدی دارد.

افزایش ۵۶ درصدی درآمدهای عملیاتی در کنار افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی درآمدهای غیرعملیاتی عامل این رشد سودآوری بوده است.

فلامی: شرکت لامیران، در ۶ ماهه منتهی به انتهای سال ۹۹ توانسته به ازای هر سهم ۸۷۰ ریال سود شناسایی کند که نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ بالغ بر ۱۷۶ درصد رشد داشته است.

افزایش ۱۰۷ درصدی درآمدهای عملیاتی و ۱۴۷۱ درصدی درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها وضعیت مالی شرکت را در نقطه مناسبی قرار داده است.

غویتا: شرکت ویتانا، در ۳ ماهه سال مالی خود با سرمایه جدید به ازای هر سهم ۲۷۶ ریال سود شناسایی کرده است که اگر آن را با سرمایه قدیم تعدیل کنیم عدد ۶۰۵ ریال خواهد بود که نسبت به مدت مشابه سال مالی قبل رشد ۵ درصدی را نشان می‌دهد.

دلیل اصلی این افزایش ناچیز در سودآوری شرکت را می‌توان افزایش ۱۰۹ درصدی هزینه‌های عملیاتی و همچنین افزایش ۷۱ درصدی هزینه‌های مالی و ۸۷ درصدی هزینه‌های سرمایه‌گذاری عنوان کرد.

کرمان: سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان، در ۹ ماهه سال مالی خود با سرمایه جدید به ازای هر سهم ۳ ریال زیان شناسایی کرده است که اگر آن را با سرمایه قدیم تعدیل کنیم این عدد برابر با ۱۱۵ ریال زیان خواهد شد که نسبت به مدت مشابه سال مالی قبل، شرکت با افزایش ۴۷۵ درصدی زیان مواجه شده است. شناسایی تنها ۶۳میلیون ریال درآمد عملیاتی و افزایش نزدیک به ۴۵۰ درصدی هزینه‌های عملیاتی و غیرعملیاتی باعث ایجاد این افزایش زیان شده است.

لازم به ذکر است که به دلیل ماهیت سرمایه‌گذاری بودن شرکت، بهتر است کرمان را ۱۲ ماهه بررسی کرد.

شپدیس: پتروشیمی پردیس، در دوره ۶ ماهه خود به ازای هر سهم ۹۳۸۷ ریال سود شناسایی کرده که نسبت به مدت مشابه رشد ۱۸۴ درصدی دارد. درآمدهای عملیاتی شرکت نیز رشد ۱۷۵ درصدی داشته است. در این بین رشد ۴۲۴ درصدی هزینه‌های فروش، اداری و عمومی مانع از سودآوری بیشتر شرکت شده است. گفتنی است که رشد ۵۲۹۶ درصدی درآمدهای حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها نیز کمک زیادی به این سودآوری داشته است.

شیران: شرکت صنایع شیمیایی ایران، در ۳ ماهه سال مالی خودش وضعیت خوبی را پشت سر گذاشته و توانسته تا اینجای کار به ازای هر سهم ۷۹ تومن سود شناسایی کند. توی مدت مشابه این عدد ۲۸ تومن بوده که رشد ۱۸۷ درصدی در سودآوری خود داشته است. در کل سال مالی قبل شیران توانسته بود سود ۲۹۳ تومنی را به ازای هر سهم شناسایی کند.

درآمدهای عملیاتی شرکت ۱۲۳ درصد رشد داشته‌اند و این درحالیست که هزینه‌های عملیاتی آن فقط ۳۴ درصد افزایش پیدا کرده‌اند. از دیگر نکات مثبتی که توانسته به شرکت در این سودآوری کمک کند افزایش ۶۶۰ درصدی درآمدهای غیرعملیاتی متفرقه شرکت بوده است.

وتجارت: بانک تجارت، قصد دارد برای انجام قانون رفع موانع تولیدپذیر و ارتقای نظام مالی کشور، یک سری از سهام متعلق به خود را به مزایده و فروش بگذارد.

این بانک قصد دارد که:

۳میلیارد و ۶۰۰ میلیون سهم سرمایه‌گذاری ایرانیان

حدود ۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون سهم مولد نیروگاهی تجارت فارس

۱۰ میلیون سهم آرتا تجارت زرین

۸۰۰ هزار سهم جهانگردی و زیارتی آهوان

۱۴میلیون و ۲۸۰هزار سهم پتروشیمی آرمان سپاهان

۱۲هزار و ۳۶۹ سهم عمران و مسکن سازان استان یزد

۲۰ میلیون سهم توسعه انرژی تجارت آسیا

و حدود ۱۹ میلیون سهم ایران پوپلین را به فروش برساند.

اطلاعات کامل‌تر از این مزایده در گزارش منتشر شده در سامانه کدال موجود است.

اخبار و تحلیل آخرین اطلاعیه‌های کدال

تحلیل تکنیکال نماد بانک کارآفرین

وکار: بانک کارآفرین، در نمودار بلندمدت خود در کانالی صعودی در نوسان بود که در رشد خوب خود در سال ۹۹ توانست سقف این کانال را به سمت بالا بشکند. اکنون سهم پس از ریزش قیمتی دوباره به سقف این کانال برگشت زده و با افزایش تقاضا مواجه شد.

در روند کوتاه مدتی نیز سهم در یک کانال نزولی در نوسان است که با توجه به تعداد برخوردهای کندل‌ها به سقف و کف کانال، از اعتبار خوبی برخوردار است. در محدوده قیمتی ۲۷۳ تا ۲۷۷ تومانی، سهم مقاومت استاتیک نسبتا مهمی دارد که چندین کف و سقف در گذشته سهم را شامل می‌شود. در صورت عبور از این محدوده سهم می‌تواند در مرحله اول تا ۲۹۷ و سپس ۳۲۸ تومان صعود کند. در صورت ریزش نیز سقف کانال بلندمدت ذکر شده و پس از آن کف کانال کوتاه‌مدت می‌تواند مهم‌ترین حمایت‌های سهم باشد.

Loading...
نمودار نماد وکار

Loading...
نمودار نماد وکار
مشاهده برنامه کامل
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر