اسپرسو بورسان؛ چهارشنبه ۲۵ خرداد؛ آنچه سرمایه‌گذاران باید بدانند

دو لرزه در اندام کابینه دولت رئیسی

دو لرزه در اندام کابینه دولت رئیسی
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن

بورسان:‌ اسپرسو بورسان ساعت ۸ صبح هر روز خلاصه‌ای از مهمترین اخباری که پیش از شروع معاملات بازارها لازم است بدانید، در اختیار شما قرار می‌دهد.

بورس روز گذشته متعادل و مثبت بود. به طوری که شاخص کل رشد ۲،۶۲۱ واحدی (معادل ۰.۱۷ درصد) را تجربه کرد. شاخص هم‌وزن نیز با رشد ۰.۱۸ درصدی همراه شد.

ارزش معاملات خرد به ۴،۹۱۹ میلیارد تومان رسید. در بین صنایع فلزات اساسی، خودرو و قطعات و شیمیایی در بین نمادها فخوز، خگستر و شپنا بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

حدود ۳۰۱ میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقوقی به حقیقی در بازار اتفاق افتاد. بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای شفنح و میدکو بود. حقوقی‌ها هم بیشترین خالص خرید را در نمادهای حکشتی و وبملت داشتند.

وزیر بهداشت از ادامه روند تامین دارو با ارز ۴۲۰۰ تومانی خبر داد و اعلام کرد در این رابطه بر اساس روال سابق عمل خواهیم کرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی: دولت برای پرداخت یارانه کالایی منتظر گزارش نهایی دوره آزمایشی سامانه‌های کالابرگ است.

گلدمن ساکس پیش بینی کرد که نفت خام در تابستان امسال تا بشکه‌ای ۱۴۰ دلار برسد.

معاون وزارت جهاد کشاورزی: از سال زراعی آینده تولید ۸ محصول اساسی مشمول یارانه بلاعوض ۶ میلیون تومانی برای هر هکتار می‌شود.

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی پتروشیمی: پتروشیمی‌ها از ابتدای سال، ۳ میلیارد و ۲۷۰ میلیون دلار در سامانه نیما عرضه داشته‌اند و پیش‌بینی می‌شود امسال در مجموع حداقل ۱۵ میلیارد دلار ارز به کشور وارد شود.

سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد که مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی تا ۱۵ تیرماه با اخذ مجوز قانونی تمدید شد.

با توجه به پیش‌بینی بانک مرکزی از وضعیت نقدینگی در بازار بین‌بانکی، موضع عملیاتی بانک مرکزی در این هفته توافق بازخرید بود.

معاون سازمان انرژی اتمی: با استفاده از هزار مگاوات تولید برقی که توسط نیروگاه‎های هسته‌ای کشور تولید شده، تاکنون ۸۰ میلیون بشکه نفت صرفه جویی شده است.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار: عرضه تپسی شروع یک راه جدید در بازار سرمایه است.

رئیس سازمان غذا و دارو: وزارت صمت با ممنوع کردن واردات لوازم آرایشی و بهداشتی به این دلیل که تولید داخل نداشتیم، باعث شد در داخل به نیازها پاسخ داده نشود.

امیرعبداللهیان: آمریکا پکیج سیاسی جدید ایران را پذیرفت اما روی قطعنامه هم تاکید داشت.

اسلامی: آژانس بین المللی انرژی اتمی باید در چارچوب پادمان کار خودش را نسبت به ما دنبال کند. برنامه‌ای برای سفر گروسی رئیس آژانس انرژی اتمی به ایران نداریم.

محموله نفتکش ایرانی توقیف شده از سوی یونان، آزاد شد.

کاخ سفید: بایدن در سفر به عربستان درباره بازدارندگی تهدیدات ایران گفتگو خواهد کرد.

حجت‌الله عبدالملکی استعفا داد و مشاور رئیس‌جمهور شد. محمدهادی زاهدی وفا، معاون اقتصادی معاونت اول ریاست‌جمهوری، سرپرست وزارت رفاه، کار و امور اجتماعی شد.

سیدرضا فاطمی‌امین، وزیر صمت که برای پاسخ به نمایندگان مجلس راهی صحن علنی شده بود، نتوانست آنها را قانع کند و اولین کارت زرد دولت سیزدهم را به نام خود ثبت کرد.

بلاول بوتو زرداری، وزیر خارجه پاکستان به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقامات جمهوری اسلامی ایران وارد تهران شد و با برخی مقامات دیدار کرد.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر