اسپرسو بورسان دوشنبه ۱۹ اردیبهشت؛ آنچه سرمایه‌گذاران باید بدانند

علت مکث معامله‌گران دلار و طلا

علت مکث معامله‌گران دلار و طلا
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
به نظر می‌رسد انتظار برای سفر برجامی انریکه مورا و همچنین امیر قطر به تهران موجب ثبات نرخ‌ها در بازار ارز و سکه شد.

بورسان: بورس روز گذشته متعادل و مثبت بود. به طوری که شاخص کل رشد ۹،۱۵۱ واحدی (معادل ۰.۵۹ درصد) را تجربه کرد. شاخص هم‌وزن نیز با رشد ۰.۶۳ درصدی همراه شد.

ارزش معاملات خرد به ۶۷۳۶ میلیارد تومان رسید. در بین صنایع خودرو و قطعات، فرآورده‌های نفتی و فلزات اساسی در بین نمادها دارایکم، شستا و خساپا بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

حدود ۵۰ میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقوقی به حقیقی در بازار اتفاق افتاد. بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای خساپا و زگلدشت بود. حقوقی‌ها هم بیشترین خالص خرید را در نمادهای شتران و البرز داشتند.

ایمیدرو در چارچوب توافق صورت گرفته با بورس کالا و بانک ملت وبملت طی روزهای آتی 250 کیلوگرم شمش طلای تولیدی خود را تبدیل به گواهی سپرده کرده و آن را به مردم در بورس خواهد فروخت.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس: وزارت کار با افزایش دستمزد کارگران، بیشترین هزینه را برای آنان ایجاد کرده، پیش‌بینی ما ۲۵ درصد تعدیل نیرو در واحد‌های کوچک و متوسط است.

نرخ بهره بین بانکی باز هم با افزایش ۰.۰۴ درصدی نسبت به آخرین نرخ، به رقم ۲۰.۴۴ درصد رسید.

فروش خودرو توسط خودروسازان فعلا متوقف شد.

معاون اقتصادی وزیر اقتصاد: سهمیه‌بندی و محدودیت «جدی» برای خرید نان نداریم.

مدیرعامل اتحادیه دامداران: معادل ۳ هزار میلیارد تومان تخصیص ارز نهاده‌ها انجام شده است؛ ارز نهاده‌های دامی برای فروردین، اریبهشت و خرداد نیز با دلار ۴۲۰۰ تومانی تامین شد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران : تقاضا برای خرید طلا افزایش یافته، تولید طلا پاسخگوی رشد جمعیت نیست.

همتی، رئیس کل سابق بانک مرکزی: دولت سیزدهم رکورد تاریخی چاپ پول را شکسته و ١۴٢ هزار میلیارد تومان پول چاپ کرده است.

صندوق بین‌المللی پول با انتشار آمار تولید ناخالص داخلی ۱۹۳ کشور جهان بر اساس شاخص قدرت خرید در سال ۲۰۲۱ از رتبه ۲۰ ایران در میان بزرگترین اقتصادهای جهان با وجود تحریم‌ها خبر داد.

قیمت دلار دیروز در محدوده ۲۸۴۰۰ تومان بدون تغییر محسوس بود. به نظر می‌رسد انتظار برای سفر برجامی انریکه مورا و همچنین امیر قطر به تهران موجب ثبات نرخ‌ها در بازار ارز و سکه شد. قیمت سکه امامی تنها ۰.۲ درصد افت داشت و به ۱۳ میلیون و ۳۳۰ هزار تومان رسید.

ایرنا: منابع مطلع می‌‌‌گویند که برنامه سفر مورا به تهران، سفری سه یا چهار روزه خواهد بود.

رویترز: مذاکرات هسته‌ای، محور اصلی سفر امیر قطر به ایران است/‌ او پس از بازدید ایران سفری به انگلیس و اتحادیه اروپا خواهد داشت.

سفیر قطر در تهران با رئیس‌کل بانک مرکزی کشورمان دیدار کرد.

بشار اسد رئیس جمهور سوریه صبح دیروز در سفر به ‎ایران با رهبر انقلاب و رییس جمهور به صورت جداگانه دیدار و گفتگو کرد. این سفر بدون پوشش خبری و اعلام قبلی انچام شد.

روحانی رییس جمهور پیشین: باید برجام به شکل عزتمندانه احیا شود. باید فارغ از اختلاف دیدگاه‌ها، همه به دولت سیزدهم برای گذر از این برهه خاص کمک کنیم.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر