پیش بینی تکنیکال از ۴ بازار جهانی

پیش بینی تکنیکال از ۴ بازار جهانی
  • اشتراک‌گذاری
  • ❤️1
  • 👁️522
  • 💬0

بورسان: در برنامه شمارش معکوس 23 مهر شاهرخ شریعتی، مدیر سرمایه‌گذاری شرکت سرمایه‌گذاری پارس توشه وضعیت تکنیکال چهار کامودیتی در بازار جهانی را بررسی کرد.

 

سایه سنگین کرونا بر طلای سیاه

در بازار نفت انتظار رشد و عبور قیمت‌ها از محدوده کنونی 40 دلاری وجود ندارد؛ مگر آنکه بحران کرونا پایان یابد. اما دستیابی به واکسن کرونا هنوز نزدیک به نظر نمی‌رسد و از سوی دیگر آمارها نشان از افزایش دوباره موارد ابتلا به ویروس در دنیا دارد. این مسأله تقاضای نفت را تحت تاثیر قرار داده و از این رو چشم‌انداز مثبتی برای آن ارزیابی نمی‌شود.

 

واکسن کرونا، نوشداروی مس

فلزات هم مشابه نفت با مسأله کرونا و کوچک شدن اقتصاد جهان مواجه هستند. از این رو مس که انتظار می‌رفت سقف قبلی خود را بشکند، مسیر بازگشت را انتخاب کرد. اما خبر واکسن کرونا می‌تواند این بازار را متحول کند. فعلا انتظار داریم مس در محدوده 6400 تا 6800 دلار نوسان داشته باشد.

 

انتظارات مثبت از فلز روی

روی در حال تشکیل یک الگوی سر و شانه معکوس است که البته هنوز تکمیل نشده و برای رسیدن به محدوده هدف باید این مسیر کامل طی شود؛ اما موجب خوشبینی برای این فلز شده است. این الگوی صعودی احتمالا شکل خواهد گرفت، به شرطی که روی پس از برخورد با سطح 2200 دلار به مدار صعودی بازگشته و مقاومت 2540 دلاری را بشکند.

 

حرکت رو به بالای طلا

طلای جهانی تشکیل الگوی پرچم داده و شانس صعود بیشتر را دارد. مگر آنکه به پایین محدوده‌ خط‌چین نزول کند. اما با وجود کرونا و ناچاری دولت‌ها به تزریق منابع بیشتر و تصویب محرک‌های مالی این اتفاق برای طلای جهانی بعید به نظر می‌رسد.مشروح این تحلیل را در برنامه شمارش معکوس بورسان مشاهده کنید.

💬 نظرات
برای نظر دادن وارد شوید
هنوز نظری داده نشده است، شما اولین نفر باشید...