محدودیت‌های ترافیکی در روز عید فطر اعلام شد

محدودیت‌های ترافیکی در روز عید فطر اعلام شد
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: امسال نماز عید سعید فطر در دانشگاه تهران برگزار می‌شود و به محض اعلام ستاد استهلال رویت ماه شوال و اعلام عید سعید فطر تمهیدات ویژه ترافیکی برای روانسازی و سهولت در تردد نمازگزاران اجرا خواهد شد.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ تمهیدات ترافیکی ویژه نماز عید سعید فطر در تهران را تشریح کرد.

سردار محمدحسین حمیدی، در این باره گفت: امسال نماز عید سعید فطر در دانشگاه تهران برگزار می‌شود و به محض اعلام ستاد استهلال رویت ماه شوال و اعلام عید سعید فطر تمهیدات ویژه ترافیکی برای روانسازی و سهولت در تردد نمازگزاران اجرا خواهد شد. همچنین تمهیداتی نیز برای برگزاری این نماز در دیگر نقاط پایتخت اندیشیده شده است.

او ادامه داد: بر این اساس تیم‌های پلیس راهور تهران بزرگ به محض اعلام ستاد استهلال رویت ماه شوال و اعلام عید سعید فطر، از شب قبل از برگزاری نماز عید سعید فطر و صبح آن، در معابر و محدوده‌های پیرامونی دانشگاه تهران حضور داشته و تمهیدات ویژه ترافیکی را برای روانسازی و سهولت در تردد نمازگزاران اجرا خواهند کرد.

معابر دارای محدودیت تردد برای نماز عید فطر

حمیدی درباره معابر دارای محدودیت و ممنوعیت تردد برای برگزاری نماز عید فطر گفت: در خیابان‌های پورسینا از تقاطع قدس به سمت غرب، بلوار کشاورز از تقاطع ۱۶ آذر به جنوب، خیابان بزرگمهر از تقاطع وصال به سمت جنوب، خیابان بزرگمهر از تقاطع وصال به سمت غرب، خیابان بزرگمهر از تقاطع فلسطین به سمت غرب، خیابان نادری از تقاطع طالقانی به جنوب، خیابان وصال از تقاطع طالقانی به سمت جنوب، خیابان سرپرست از تقاطع طالقانی به جنوب، خیابان نادری از تقاطع بلوار کشاورز به جنوب، خیابان طوس از تقاطع بلوار کشاورز به منظور جلوگیری از حرکت خلاف جهت وسایل نقلیه، خیابان طالقانی از میدان فلسطین به سمت غرب، خیابان قدس از تقاطع انقلاب به سمت شمال، خیابان فلسطین از تقاطع انقلاب به جنوب، خیابان نظری از تقاطع ابوریحان به سمت غرب، خیابان نظری از تقاطع دانشگاه به سمت شمال، خیابان نظری از تقاطع فخر رازی به سمت شمال، خیابان نظری از تقاطع فلسطین به سمت غرب و خیابان نظری از تقاطع ۱۲ فروردین به شمال بمنظور جلوگیری از حرکت خلاف جهت وسایل نقلیه ممنوعیت تردد اعمال می‌شود.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص محدودیت‌های توقف برای برگزاری نماز عید سعید فطر نیز گفت: در طول خیابان ۱۶ آذر از تقاطع بلوار کشاورز تا خیابان انقلاب، طول خیابان قدس از تقاطع بلوار کشاورز تا خیابان انقلاب، خیابان وصال از تقاطع طالقانی تا خیابان انقلاب (ضلع غربی و شرقی)، خیابان طالقانی حدفاصل تقاطع وصال تا تقاطع قدس، خیابان‌های بزرگمهر، آذین، شفیعی، بهنام، فردانش و شاهد حدفاصل تقاطع وصال تا تقاطع قدس و خیابان‌های منیری جاوید، ۱۲ فروردین، فخر رازی، دانشگاه، ابوریحان حدفاصل تقاطع نظری تا تقاطع انقلاب نیز با محدودیت توقف مواجه هستند.

حمیدی درباره پارکینگ‌های خودرو و موتورسیکلت نیز گفت: نمازگزاران برای پارک خودرو می‌توانند از پارکینگ دانشگاه، ضلع جنوبی بلوار کشاورز، خیابان وصال، خیابان حجاب، میدان فلسطین، خیابان طالقانی، خیابان ایتالیا، خیابان نادری و پارکینگ جلالیه استفاده کنند و برای پارک موتورسیکلت از خیابان منیری جاوید حدفاصل خیابان نظری تا ژاندارمری استفاده کنند.

آماده باش پلیس برای نماز عید فطر

رییس پلیس پایتخت اعلام کرد که پلیس برای برگزاری نماز عید فطر در آماده باش کامل است.

سردار حسین رحیمی، با تبریک عیدسعید فطر و آرزوی قبولی طاعات و عبادات روزه داران درتشریح اقدامات پلیس پایتخت در خصوص برگزاری نماز عید فطر، گفت: با توجه به اینکه نماز عید فطر در دانشگاه تهران برگزار خواهد شد،تمهیدات و ملاحظات و برنامه‌ریزی‌های لازم در خصوص استقرار یگان‌های انتظامی، ترافیکی و اطلاعاتی در محل ها و موقعیت های مناسب برای تامین امنیت و آرامش هر چه بیشتر و بهتر شهروندان اندیشیده شده است.

او با اشاره به اینکه از سحر روز عید سعید فطر استقرار پلیس در محل‌های برگزاری نماز عید انجام خواهد شد، افزود: در ماه مبارک رمضان در همه مساجد و ابنیه های مذهبی مراسم دعا و مناجات خوانی برگزار می‌شد و در برخی از نقاط شهر تهران از جمله ستاد فرماندهی پلیس مراسم مناجات خوانی از نیمه شب تا قبل از اذان صبح انجام می شد که در این مراسم دهها هزار نفراز شهروندان حضور پیدا می‌کردند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: خوشبختانه با تدابیر و ملاحظات اندیشیده شده همه برنامه‌ها و مراسم ماه مبارک رمضان پایتخت در کمال امنیت و آرامش برگزار شد.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر