آغاز فروکش موج کرونا با افزایش محدودیت‌ها؟

آغاز فروکش موج کرونا با افزایش محدودیت‌ها؟
  • اشتراک‌گذاری
  • ❤️
  • 👁️39
  • 💬0

بورسان:  تعداد روزانه مبتلایان به ویروس کرونا در ایران در 24 ساعت گذشته برای اولین بار طی 5 روز به زیر چهار هزار مورد و تعداد جانباختگان در اثر بیماری کووید-19 برای اولین بار در 8 روز گذشته به زیر 200 نفر رسید. بر این اساس احتمال شروع روند کاهشی این موج از همه‌گیری کرونا و اثرگذاری اعمال محدودیت‌ها در برخی شهرها مطرح می‌شود.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از شناسایی ۳۸۷۵ بیمار جدید کووید۱۹ و فوت ۱۹۵ بیمار در کشور طی شبانه روز گذشته خبر داد. به گفته سیما سادات لاری 1273 نفر از مبتلایان طی 24 ساعت گذشته بستری شده‌‎اند. هفته گذشته بیش از 50 درصد موارد شناسایی‎پشده ابتلا به ویروس کرونا بستری می‌شدند. این نسبت امروز به 33 درصد رسیده است. به گفته لاری مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴۹۶ هزار و ۲۵۳ نفر و مجموع جان باختگان این بیماری به ۲۸ هزار و ۲۹۳ نفر رسیده است. با این حال 27 استان کشور همچنان در وضعیت قرمز و چهار استان در وضعیت هشدار قرار دارند.  

لاری با اشاره به این که خوشبختانه تاکنون ۴۰۳ هزار و ۹۵۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند، گفت:  ۴۴۳۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

محدودیت‌ها در تهران از هفته پیش با بسته شدن برخی اصناف آغاز شد. این محدودیت‌ها برای هفته جاری نیز تمدید شده و علاوه بر آن زدن ماسک در تهران اجباری شده است. هر فرد برای هر بار تخلف از این مقررات 50 هزار تومان جریمه می‌شود. 

اخبار مرتبط
💬 نظرات
برای نظر دادن وارد شوید
هنوز نظری داده نشده است، شما اولین نفر باشید...