ارزان‌ترین مناطق تهران برای اجاره مسکن + جدول

ارزان‌ترین مناطق تهران برای اجاره مسکن + جدول
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
جدول از متوسط نرخ اجاره در برخی از مناطق تهران در ادامه آمده است. شادآباد و یافت‌آباد دو منطقه ارزان در تهران برای اجاره‌نشینی هستند.

مستاجران منطقه ۱۸ تهران برای آپارتمان‌های نوساز و یک خوابه ممکن است تا سه میلیون تومان اجاره پرداخت کنند. مستاجران این نقطه از تهران همزمان با اجاره‌خانه گاهی مجبور می‌شوند تا ۱۶۰ میلیون تومان هم بابت پول پیش بپردازند. مثلا واحدی ۶۸ متری و نوساز در شهرک ولیعصر با مبلغ ودیعه ۱۰۰ میلیون تومان و کرایه ماهانه ۱.۵ میلیون تومان اجاره داده می‌شود.

وضعیت اجاره‌بها آپارتمان‌های نوساز و دوخوابه در منطقه ۱۸ به چه شکلی است؟ مالک واحد ۸۵ متری در یافت‌آباد واحدش را در ازای ۳۵۰ میلیون تومان پول پیش و کرایه ۱.۵ میلیون تومان به مستاجر تحویل می‌دهد. منطقه ۱۸ طبق جدیدترین گزارش بانک مرکزی از تحولات مسکن تهران به عنوان ارزان‌ترین نقطه پایتخت معرفی شده است.

نرخ اجاره‌ آپارتمان‌های یک‌خوابه

آپارتمان ۵۵ متری در شادآباد تهران با ودیعه ۸۰ میلیون تومان و کرایه ماهانه ۲.۵ میلیون تومان اجاره داده می‌شود. این واحد طبقه چهارم قرار دارد و در توضیحات آگهی امکاناتی مثل آسانسور، پارکینگ و انباری به چشم می‌خورد. همان حوالی مالک آپارتمان ۷۰ متری و یک خوابه، ۱۰۰ میلیون تومان پول پیش و ۳.۲ میلیون تومان اجاره می‌گیرد.

با همین متراژ واحدی در محله بهداشت آگهی شده که برای اجاره آن به ۷۰ میلیون تومان پول پیش و ماهانه ۳.۵ میلیون تومان کرایه نیاز است، اما باید با درنظر داشت که این واحد انباری، پارکینگ و آسانسور ندارد. درشهرک سعیدآباد واحدی ۶۰ متری با پول پیش ۸۰ میلیون تومان و اجاره ۱.۲ میلیون تومان وجود دارد. این یکی طبقه سوم است، اما آسانسور، پارکینگ و انباری ندارد.

آپارتمان ۶۸ متری در شهرک ولیعصر با مبلغ ودیعه ۱۰۰ میلیون تومان و کرایه سه میلیون تومان به مستاجر تحویل داده می‌شود. واحد دارای آسانسور، پارکینگ و انباری است.

در همین شهرک ولیعصر آپارتمانی ۶۰ متری دیده می‌شود که صاحب آن در ازای ۱۳۰ میلیون تومان ودیعه و ۲.۱ میلیون تومان کرایه ماهانه، آن را اجاره می‌دهد. آپارتمان دیگر وجود دارد که مالکش تمایلی به دریافت اجاره ندارد و بابت واحد ۵۰ متری، فقط ۱۶۰ میلیون تومان پول پیش دریافت می‌کند. این واحد امکاناتی مثل آسانسور، پارکینگ و انباری دارد.

نرخ اجاره‌ آپارتمان‌های دو‌خوابه

آپارتمان ۷۸ متری و دوخوابه در شهرک ولیعصر با پول پیش ۲۵۰ میلیون تومان و کرایه ۵۰۰ هزارتومان اجاره داده می‌شود. البته امکان تبدیل ودیعه و اجاره برای این آپارتمان وجود دارد و دارای امکاناتی مثل آسانسور، پارکینگ و انباری است. همان اطراف آپارتمان ۸۵ متری با ودیعه ۲۰۰ میلیون تومان و اجاره ماهانه ۴.۲ میلیون تومان به چشم می‌خورد. واحدی که طبقه چهارم است و آسانسور، پارکینگ و انباری دارد. حوالی سعیدآباد خانه‌ای نوساز با متراژ ۸۰ متر و دوخواب، اجاره داده می‌شود. مالک این واحد در ازای ۲۰۰ میلیون تومان پول پیش، اجاره خانه دریافت نمی‌کند. همچنین نداشتن پارکینگ یکی از نکات منفی این واحد است.

در محله بهداشت واحدی ۷۳ متری، ودیعه ۲۱۰ میلیون تومان و بدون اجاره‌خانه کرایه داده می‌شود. باوجود قرار گرفتن این واحد در طبقه چهارم، چیزی به اسم آسانسور وجود ندارد. سمت یافت‌آباد می‌شود واحدی ۸۵ متری و نوساز را با اجاره ماهانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان کرایه کرد. ۲۰۰ میلیون تومان پول پیش این واحد است و دارای امکاناتی مثل آسانسور، پارکینگ و انباری است. در همین یافت‌آباد آپارتمان ۸۵ متری نوساز دیگری وجود دارد که مالکش ۳۵۰ میلیون تومان پول پیش و ۱.۵ میلیون تومان اجاره دریافت می‌کند. این واحد طبقه چهارم یک ساختمان است و دارای آسانسور، پارکینگ و انباری است.

وضعیت اجاره‌بها در ارزان‌ترین منطقه تهران

موقعیت متراژ پول پیش اجاره
شادآباد ۵۵ متر (یک خوابه) ۸۰ میلیون تومان ۲.۵ میلیون تومان
شادآباد ۷۰ متر (یک خوابه) ۱۰۰ میلیون تومان ۳.۲ میلیون تومان
بهداشت ۷۰ متر (یک خوابه) ۸۰ میلیون تومان ۱.۲ میلیون تومان
شهرک ولیعصر ۶۸ متر (یک خوابه) ۱۰۰ میلیون تومان سه میلیون تومان
شهرک ولیعصر ۶۰ متر (یک خوابه) ۱۶۰ میلیون تومان -
شهرک ولیعصر ۷۸ متر (دو خوابه) ۲۰۰ میلیون تومان ۵۰۰ هزارتومان
شهرک ولیعصر ۸۵ متر (دو خوابه) ۲۰۰ میلیون تومان ۴.۲ میلیون تومان
سعیدآباد ۸۰ متر (دو خوابه) ۲۰۰ میلیون تومان -
بهداشت ۷۳ متر (دو خوابه) ۲۱۰ میلیون تومان -
یافت‌آباد ۸۵ متر (دو خوابه) ۲۰۰ میلیون تومان ۱.۵ میلیون تومان
یافت‌آباد ۸۵ متر (دوخوابه) ۳۵۰ میلیون تومان ۱.۵ میلیون تومان

منبع: فرارو

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر