تورم یار کمکی قیمت بیت کوین شد

جذابیت بیت‌کوین ۵۸ هزار دلاری

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن

بورسان-ستاره منصوری : بیت کوین در حال آزمایش مجدد مناطق اصلی حمایت و مقاومت است و اگر بیت کوین بتواند بالای ۶۳ هزار دلار بسته شود، چشم انداز بلندمدت صعودی باقی می ماند.

داده‌ها نشان می‌دهند که قیمت بیت‌کوین تا ۵۸۶۰۰ دلار قبل از یافتن خریدارانی که قیمت را به ۶۰۵۰۰ دلار پیشنهاد داده‌اند کاهش یافته است.

در اینجا نگاهی می اندازیم به اینکه آیا این صرفاً یک حرکت یا نشانه ای از تغییر روند است یا خیر؟

بیت کوین در حال تست سطوح حمایت و مقاومت است

بیت‌کوین بعد از برخورد با بالاترین قیمت تاریخی به منطقه مقاومتی رسید و از آنجا برگشت خورد. در این برگشت مهمترین‌ حمایت‌ها سطح ۶۴ هزار دلار سپس محدوده ۶۰ الی ۵۸ هزار دلار بوده است. در حال حاضر ۵۸ هزار دلار اهمیت بالایی دارد و در صورت از دست رفتن آن احتمال کاهش قیمت تا ۵۵ هزار دلار وجود دارد. عدد گفته شده منطبق با سقف ابر کمو، میانگین متحرک ۵۰ روزه، حمایت استاتیک و نسبت‌های فیبوناچی است. بنابراین از درجه سختی و اهمیت بالایی برخوردار است.

با کاهش قیمت بیت‌کوین گپ CME نیز از بین رفت. این گپ از قبل احتمال اصلاح قیمتی را بالا می‌برد. CME به بازار بورس شیکاگو اتلاق می‌شود که در ان معاملات قراردادهای آتی بیت‌کوین انجام می‌شود. این بازار در آخر هفته‌ها تعطیل است و ممکن است در زمان بازگشایی قیمت در این بازار با بازار اسپات بیت کوین فاصله داشته باشد که این فاصله را اصطلاحا گپ می‌گویند. در واقع تفاوت قیمت در بازار فیوچر و اسپات را نشان می‌دهد. به طور طبیعی بازارها تمایل به پر کردن گپ‌ها دارند. در این شرایط قیمت در معاملات آتی برابر با اسپات خواهد شد.

چارت قیمت بیت کوین تایم فریم ماهانه

در تایم فریم ماهانه سطح ۵۸ هزار دلار حمایت خوبی محسوب می‌شود. در صورتی که بیت‌کوین بتواند کندل ماه نوامبر را بالاتر از ۶۱ هزار ببندد، می‌توان به ادامه موج صعودی امیدوار بود. در حال حاضر تقریبا دو هفته تا بسته شدن کندل ماهانه فوق فرصت باقیست. در هر صورت هنوز احتمال افت قیمت تا ۵۴ هزار دلار وجود دارد.

احتمال قیمت ۲۶۰ هزار دلاری بیت‌کوین

با مقایسه نمودار قیمتی بیت‌کوین در سال‌های ۲۰۱۳، ۲۰۱۷ و ۲۰۲۱ درمیابیم که ۶۹ هزار دلار احتمالا نقطه اوج این سیکل نخواهد بود.

مقایسه چارت و سیکل قیمتی بیت کوین در سال‌های ۲۰۱۳، ۲۰۱۷ و ۲۰۲۱

بر اساس این الگو، سیکل‌های سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷ شامل ۱۱ ریز موج قبل از رسیدن به اوج قیمتی بوده است. اکنون به نظر می‌رسد بیت‌کوین در موج ششم قرار دارد که یک موج اصلاحیست و هنوز تا پایان این چرخه صعودی فاصله وجود دارد. بنابراین تحلیل بیت‌کوین باید به زودی وارد موج صعودی ۷ شود.

اگر بیت‌کوبن بر اساس این سناریو حرکت کند و توالی موج مشخص شده اجرا شود، اوج موج 5 می تواند ۶۹ هزار دلار باشد، موج 6 با کاهش قیمت بیت‌کوین همراه است که ممکن است نزدیک به ۵۸۶۰۰ دلار کاهش یابد. در این موج پتانسیل کاهش تا ۵۴ هزار دلار نیز وجود دارد و اوج چرخه بین ۱۹۰ تا ۲۶۰ هزار دلار در دسامبر خواهد بود.

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۲.۶۵۱هزار میلیارد دلار است و سهم بازار بیت‌کوین در حدود ۴۴ درصد قرار دارد.

بیت کوین با چشم انداز متفاوتی دست و پنجه نرم می کند

بیت کوین در سال ۲۰۲۱ در بحبوحه نگرانی های فزاینده در مورد تورم، بیش از دو برابر رشد کرده است. با توجه به به صعود اخیر شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) به بالاترین حد سه دهه اخیر، ارزش این ارز دیجیتال ممکن است حداقل تا سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ به افزایش خود ادامه دهد.

این آخرین داده های ایالات متحده تنها ترس جهانی در مورد تورم، آن را تشدید می کند. زیرا فشار قیمت ها در سراسر جهان بالا می رود بنابراین احتمال تشدید انتظارات تورمی و به دنبال آن تورم، در سطح بالایی قرار دارد.

در این دوره تورمی، بیت‌کوین از طلا، که تقریباً در سراسر جهان به عنوان پوشش نهایی تورم محسوب می‌شود، پیشی گرفته و به سبب عامل فوق مورد استقبال است.

اصلاح مداوم بیت کوین یک بازگشت سالم است، به خصوص پس از افزایش ۱۷۵ درصدی قیمت. حرکت بدون اصلاحات غیرعادی است.

نشانه‌های منفی

درست است که با وجود ریزش بیت‌‌کوین همچنان احتمال صعود آن وجود دارد اما بعضی از عوامل ممکن است سبب کند شدن مسیر این رمزارز شود.

سیاست سخت‌گیرانه‌تر فدرال رزرو فشار گسترده‌ای را بر روی بازار کریپتو کارنسی ایجاد خواهد کرد و بیشترین ضربه را به پرریسک‌ترین دارایی‌ها وارد می‌کند. این موضوع می‌تواند دلیلی برای عقب‌نشینی بیت‌کوین و بقیه بازار ارزهای دیجیتال باشد.

همچنین بعضی از تحلیگران بیت‌کوین را سرمایه گذاری ریسک پذیر می‌نامند و اعتقاد دارند که مردم در مواقع پراسترس در تلاش هستند از سودآورترین دارایی ها پول نقد به دست آورند.

خبرهای منفی می‌تواند سبب اسیب‌های بیشتر این بازار شود. بعد از رد شدن صندوق ETF اسپات، دومین خبر که با ریزش بیت‌کوین همراه شد مالیات بر این بازار بود. از طرف دیگر خبرهایی از دیگر گوشه و کنارها راجع به ریسک زیاد این بازار و عدم صلاحیت لازم به دید سرمایه‌گذاری دیده می‌شود.

در صورتی که بیت‌کوین بتواند در بالای ۶۴ هزار دلار تثبیت شود اثر خبرهای منفی محو خواهد شد.

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر