هشتمین منفی پیاپی در کارنامه بورس ۱۴۰۰

  • اشتراک‌گذاری
  • 💜1
  • 👁️233
  • 💬0

بورسان: بورس امروز هم کار خود را در مدار منفی آغاز کرده است. این هشتمین روز منفی پیاپی بورس است. به عبارتی دیگر به جز اولین روز کاری ۱۴۰۰ که شاخص کل مثبت بود، بورس در سال جدید هنوز هیچ روز سبزپوشی را ندیده است. به نظر می‌رسد منفی امروز هم تحت تاثیر مذاکرات برجامی باشد که طبق آخرین اخبار، جلسه بعدی این کمیسیون روز جمعه خواهد بود. باید دید جمعه خبری از مسیر بعدی برجام منتشر می‌شود یا بورس‌بازان همچنان در یک ابهام بزرگ باید در انتظار بشینند.

شاخص کل بورس تهران تا ساعت ۱۰:۲۰ امروز، ۸ هزار واحد دیگر (معادل ۰.۸ درصد) از ارتفاع خود را از دست داده است. شاخص کل با افت امروز خود به میانه کانال ۱.۲ میلیون واحدی رسیده است. شاخص هم‌وزن هم امروز در مدار منفی قرار گرفته و تا اینجای کار ۰.۲ درصد از ارتفاع خود را از دست داده است.

ارزش معاملات خرد در بازار امروز با افت سنگینی مواجه شده است. به طوری که تا ساعت ۱۰:۲۰ امروز کل ارزش معاملات خرد تنها 900 میلیارد تومان بوده است. تا اینجای کار در بین صنایع فلزات، خودروسازها و شیمیایی‌ها تا حدی بیشتر از بقیه معامله شدهاند. در بین نمادها هم پالایشی یکم، دارا یکم و خزامیا بیشترین ارزش معاملات را داشته‌اند.

حقیقی‌ها امروز هم در سمت فروش فعال شده‌اند. بعه طوری که تا اینجای کار خروج پول حقیقی بیش از ۱۸۰ میلیارد تومان بوده است.

در ساعت ۱۰:۲۰ امروز ۹۲ درصد نمادها در مدار منفی معاملات قرار دارند و از این میان حدود ۷۵ درصد نمادها با صف‌های فروشی به ارزش بیش از ۴۲۰۰ میلیارد تومان مواجه‌اند. در سمت مقابل اما تنها ۳ درصد نمادها با صف خرید همراهند. ارزش این صف‌ها هم فقط ۱۵۰ میلیارد تومان است.

نقشه بازار بورس امروز
اخبار مرتبط
💬 نظرات
برای نظر دادن وارد شوید
هنوز نظری داده نشده است، شما اولین نفر باشید...
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر