پیش بینی بورس فردا / شاخص ۱.۵ میلیونی می‌شود؟

  • اشتراک‌گذاری
  • 💜4
  • 👁️538
  • 💬0

بورسان: در هنگام رالی صعودی بورس، شاخص کل برای ورود به کانال ۱.۵ میلیون واحدی با تعلل روبرو شد. این تردید بورس در مرز مقاومتی ۱.۵ میلیون واحدی طی سه جلسه معاملاتی اخیر هم وجود داشته است. اما در نیمه دوم بازار امروز شاهد افزایش اقبال سهامداران حقیقی به بورس تهران و هجوم پول‌های حقیقی برای خرید سهام بودیم. اتفاقی که منجر به تندتر شدن شتاب شاخص کل در مسیر صعودی شد. حالا فاصله شاخص کل تا ۱.۵ میلیون واحد به کمتر از ۱۰ هزار واحد رسیده است. آیا بورس تهران این کانال مهم را فردا فتح می‌کند دوباره یا انتظار برای بازپس‌گیری ۱.۵ میلیون بیش از پیش خواهد شد؟

در پایان بازار امروز ۷۳ درصد از نمادها آخرین قیمت بالاتری نسبت به قیمت پایانی داشتند. ۶ درصد در سطوحی برابر با قیمت پایانی در حال معامله بودند و تنها ۲۱ درصد نمادها آخرین قیمت کمتری نسبت به قیمت پایانی را تجربه می‌کردند. این آمار و ارقام در کنار هم نشان‌دهنده این است که برخلاف اغلب روزهای هفته قبل در پایان بازار امروز با فشار فروش مواجه نبودیم. همچنین این که ۷۳ درصد نمادها آخرین قیمت بیشتری از قیمت پایانی داشته‌اند و بیشتر نمادهای بزرگ شاخص‌ساز هم در این دسته بودند، احتمال شروع صعودی فردا را بیش از پیش می‌کند.
در نیمه دوم معاملات امروز شاهد رشد چشمگیر اقبال معامله‌گران حقیقی به بورس تهران بودیم. به طوری که خالص خرید معامله‌گران حقیقی در حالی تا ساعت ۱۱ کمتر از ۲۰ میلیارد تومان بود که این عدد تا پایان بازار به حدود ۶۰۰ میلیارد تومان رسید. به نظر می رسد هجوم معامله‌گران حقیقی فردا هم در شروع بازار به کمک شاخص‌های بورس تهران بیاید.
همچنین در پایان بازار امروز، ۵۱ درصد از نمادها با صف‌های خریدی به ارزش ۳۷۵۰ میلیارد تومان همراه بودند. به همین واسطه به نظر می‌رسد حداقل نیمی از نمادها در ابتدای معاملات فردا پرمتقاضی باشند.
به این ترتیب به نظر می‌رسد احتمال شروع مثبت بازار سهام در روز آینده زیاد باشد. اما هیچ بعید نیست بعد از فتح ۱.۵ میلیون واحد دوباره شاهد شدت گرفتن عرضه‌ها باشیم. به همین خاطر فعلا باید منتظر بود و دید که شاخص می‌تواند بالاخره کانال ۱.۵ میلیون واحدی را دوباره فتح کند یا فردا هم ناکام خواهد ماند.

اخبار مرتبط
💬 نظرات
برای نظر دادن وارد شوید
  • مهدی همت پناه

    جدیدن هم برای وبملت، رمپنا، فارس، شپنا، شتران، دانا و ... هیچکدام اعمال نشده اند لطفا پیگیری کنید
  • مهدی همت پناه

    آقای طحانی لطفا در مورد افزایش سرمایه هایی که برای پرتفوی سهام عدالت اتفاق می افتد شفاف سازی کنید، لطفا پیگیری کنید از سال 87 چه تعداد افزایش سرمایه برای سهام مربوط به سهام عدالت رخ داده و چگونه اعمال شده!!!