وضعیت اقتصاد جهانی بحرانی شد؟

وضعیت اقتصاد جهانی بحرانی شد؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
رئیس صندوق بین‌المللی پول با بیان اینکه ۲۰۲۲ سال سختی خواهد بود، اما شاید حتی سال ۲۰۲۳ سخت تر از آن باشد، هشدار داد که چشم‌انداز اقتصاد جهانی از ماه آوریل به طور قابل توجهی تیره و تار شده است.

براساس گزارش راشاتودی، کریستالینا جورجیوا، رئیس صندوق بین‌المللی پول (IMF) طی اظهاراتی هشدار داد که چشم‌انداز اقتصاد جهانی از ماه آوریل به طور قابل توجهی تیره و تار شده است.

منتظر رکود جهانی در سال آینده باشیم؟

وی در گفت‌وگو با رویترز اعلام کرد که با توجه به خطرات زیادی که این اقتصاد را تهدید می‌کند، نمی‌توان احتمال رکود جهانی را در سال آینده میلادی رد کرد.

رئیس صندوق بین‌المللی پول همچنین هشدار داد: ۲۰۲۲ سال سختی خواهد بود، اما شاید حتی سال ۲۰۲۳ سخت تر از آن باشد.

عوامل موثر بر اقتصاد جهانی

وی گسترش جهانی تورم، افزایش چشمگیر نرخ بهره توسط بانک‌های مرکزی، کاهش رشد اقتصادی چین و تحریم‌های بی‌سابقه علیه روسیه را از جمله عوامل موثر بر اقتصاد جهانی عنوان کرد.

جورجیوا خاطرنشان کرد که در هفته‌های آینده صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی قبلی خود مبنی بر رشد ۳.۶ درصدی جهانی برای امسال میلادی را کاهش خواهد داد. این سومین بار خواهد بود که این صندوق پیش‌بینی خود را برای رشد اقتصاد جهان در امسال به سمت نزولی تغییر خواهد داد.

جورجیوا با بیان این که طولانی شدن شرایط وخیم مالی، چشم‌انداز اقتصاد جهانی را پیچیده‌تر می‌کند، گفت: ما در آب‌های متلاطم هستیم.

وی تاکید کرد که کنترل قیمت‌ها بسیار مهم است.

منبع: تسنیم

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر